Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum

Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia

Středa • 22.10.2014 - 03:30:50 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu

Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

TOP témata
Vie niekto identifikovat tuto antenu. resp. ako chytit ceske dvb-t na juhozapade
dvb-t2 a budoucnost skylinku upc freesat a další
V sobotu 18. 10. pokračuje operou W. A. Mozarta: Le nozze di Figaro (Figarova sv
Zamrzlé nahrávání FW na GoSat 7050 HDI

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
nastavit parabolu na thor  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
01.04.2010 06:13 • ® cecek
Zdraim. prosím Vás može mi nekdo pomoct?????????? mam skylink, teraz sem si zehnal novy primac ktery prima z thoru( mam to dovezene z ukrajiny) bratrancovy to doma v pohode fakci, no ja to nemozem jaksik naladit ukasije mi to silu signalu na 83 percent ale kvalita mi skoci na 14 a ani boh skym pohnut. parabolu mam 80 a uz sem to montoval snat na vsetky svetove strany a nic. stale 14. jedine co my to stale hleda su samy araby. pomozete nekdo DIIIK MOOOC:o
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 18   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

pakub  
06.04.2010 08:27 • ® smscz
Nula skew je tak, když kabel z LNB ti jde dolů svisle. 15° uděláš pootočením LNB do prava o těch cca 15° doprava při pohledu když stojíš za parabolou. Pokud stojíš před parabolou a LNB máš u sebe, otočíš s ním doleva.
Pokud se voda nedostala do F konektoru, nevadí.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus

LNB skew  
06.04.2010 08:19 • ® pakub
Elevacia a azimut je mi jasné.LNB skew mám mať 15,4.To mám LNB natočiť o 15 stupňov? a kam doprava alebo doľava a hlavne,ako zistím,kde mám bod 0 ked mám zatial LNB v ruke.Okrem toho LNB som to nastavil podla elevacie a azimutu,mal som 85/72 ale ked prišiel dážď,bol som v prdeli.Môže to byť tým LNB ktoré som tam len tak zastrčil ??

cecek a máš vôbec motor ked ti tu niektorý tak  
02.04.2010 22:19 • ® moyet
cecek a máš vôbec motor ked ti tu niektorý tak horlivo radia zadávat tvoje parametre :(

cecek  
02.04.2010 12:14 • ® smscz
Je těžký poradit jak nastavit transponder, když nikdo neví co je to za přijímač a taky ho i tak každý znát nemusí.
V podstatě když to údajně jelo na DigiTv, tak by se mělo něco objevit.
Začni tím, že parabolu nastaviš na JIH a sklon cca 32°. Potom posouvej po milimetru do stran. Měl bys začít doprava.
Konvertorem pootoč cca 10° též doprava, při pohledu za parabolou.
Máš ICQ a kameru? Bude to možná rychlejší. Kdysi jsem tu s jednou dámou též nastavil po 2 hodinách vše co bylo potřeba za pomoci ICQ;)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus

toto je tema ako stvorena na prvy april. Ak to je  
02.04.2010 10:34 • ® mnm
toto je tema ako stvorena na prvy april. Ak to je seriozna otazka tak ano, musis na parabole poootocit s konvertorom (teda ak to nemas v polarnom zavese, co urcite nemas). Tu
http://www.zidek.sk/vypocet-nastavenia-paraboly
je to o trochu zrozumitelnejsie ako na dishpoint, tak sa urcite podla toho zorientujes kam treba ten konvertor natocit a o aky uhol.

smscz  
02.04.2010 09:45 • ® cecek
este jednu otazku mam nata prosim ta ten trasporter to je co??? ( to co sa zadava pri hledani na zacatku jak vybiram aj satelit??)

smscz  
02.04.2010 09:28 • ® cecek
dik . uvidim co to spravi, bo sem to uz natacall snat vsade a stale mi ostava kvalita na 14 a sila signalu mi skoci aj na 85 prcent. premontoval sem to uz snat na kdy roh baraku a furt to iste. skusim zdat ten transport a uvidim co a jak

cecek  
02.04.2010 08:31 • ® smscz
Postupuj podle: www.dishpointer.com
Když tam vypíšeš město a dáš tam Thor, pak klikneš na GO, dole ti vyskočí i to natočení LNB. Je to tam uvedené v tom směru když stojíš za parabolou a díváš proti konvertoru(LNB).
Já ti to nemohu tady napsat, protože tohle se mění právě podle bydliště. Stejně tak elevace(sklon paraboly) se mění podle bydliště.

smscz  
02.04.2010 08:12 • ® cecek
jo a este jedna vec treba nejak otacat aj s primacem na parabole alebo normalne na stede ho nechat

smscz  
02.04.2010 06:48 • ® cecek
no DIIIK moc budu sa dneska stym hrat pak napisu. este jednou zatim dik MOC

01.04.2010 16:07 • ® smscz
Thor je skoro přesně na jihu. Do toho linku, co jsem ti ráno tady napsal, zadej své bydliště a družici Thor. Dole tam pak najdeš úhly, které potřebuješ a zmínil jsem je tady už ráno též.
Potřeba, aby jsi měl v přijímači nastavený aspoň jeden transpondér z této družice.
Zkus třeba tento: Frekvence 11919,Porarizace Vertikální,SR 28000,FEC 7/8
Toto je třeba nastavit v přijímači.
Na parabole vzadu nastav zhruba 32°elevace(přesně zjistíš dle místa bydliště na http://www.dishpointer.com/).
Parabolu dej zhruba na jih a pak pomaličku posouvej k západu nebo východu.

Arabové=26E-7W-a také s největší pravděpodobností  
01.04.2010 12:43 • ® vojta
Arabové=26E-7W-a také s největší pravděpodobností 13E.Pokud nenapíšeš názvy,co jsi naladil,tak ti těžko někdo poradí.S největší pravděpodobností tam máš HB-13E.Ať se daří,také se to naučíš.

jaky transporder???  
01.04.2010 09:19 • ® cecek
jaky transporder???

skylink nechcem ten sem dal prec a napojil som  
01.04.2010 09:07 • ® cecek
skylink nechcem ten sem dal prec a napojil som druhy primac a nemozem chytit thor sila je 83percent a kvalita skoci na 14 a ani boh dalej. parabolu som premontoval snat na vsetky svetove strany a nevim zaboha nic. dikes

ked chceš chytat skylink tak to nema nič spoločne  
01.04.2010 08:58 • ® Benn
ked chceš chytat skylink tak to nema nič spoločne s thor družicou ale astra 23,5lajcky pre teba asi 2,3 stupne do lava od presneho juhu,ale mal by si si to trošku preštudovat na forach je o tom dost pisane

® cecek  
01.04.2010 08:36 • ® par32
nepočuvaj ich -taraju , ak sa s primačom pekne porozpravaš a vysvetliš mu čo od neho chceš on to zvladne aj sa len musiš v menu nastaviť na AUTOMAT !

01.04.2010 07:19 • ® smscz
Na Thor je menší elevace(naklonění paraboly) a větší skew(pootočení konvertoru), než jiných pozicích.
Použij: http://www.dishpointer.com/

Zadaj si pri nastavovani paraboly taky trnsporder  
01.04.2010 07:11 • ® loop12
Zadaj si pri nastavovani paraboly taky transporder ktory je funkcný a tak skus naladit.

Celkový počet reakcí: 18 / zobrazují se: 1 ... 18

|<«1»>|

¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist