Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 03.05.2024 - 00:53:54 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Digi TV
Problem s nastavenim paraboly  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
01.12.2009 16:51 • ® gabriel30
Dobry den. Prosim vas o radu a pomoc. Byvam v Anglicku v Manchestry. Kupil som si satelitny komplet na DIGI TV s EMU. Vsetko fungovalo bez problemov az do chvile ked som sa prestahoval. Byvam vo vyssom dome na 3 poschodi. Mam vyhlad na juch, nic neprekaza, ziaden strom a ani ziadna budova vyssia ako nas dom. V com je problem : pri hladani THORA mi stale beha signal medzi 0 az 60. Kvalita je stale na nule. Co je ale velmi zvlastne, ten signal takto skace aj ked natocim parabolu uplne nezmyselnym smerom, napr. do zeme...etc. Tym padom nie som schopny nic naladit. Ludia poradte, pomozte kde je problem. Je tu dost chladno a uz ma po 4 dnoch nebavy :( byt vylezeny na streche a tocit s tanierom ako blbec.
Dakujem vsetkym za rady.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 25   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 2

 
Taaaaak  
04.12.2009 19:42 • ® gabriel30
Vsetkych pozdravujem. Takze nebudem tu rozpisovat co ma to stalo penazi a nervov. Problem bol v prijimaci. Stacilo ho uplne resetnut do tovarenskeho nastavenia a vsetko fungovalo tak ako malo. Takze uz pozeram. Dakujem vsetkym za pomoc.
 
 
 
Pro každý televizor musí být samostatný sat.  
03.12.2009 20:03 • ® sobol
Pro každý televizor musí být samostatný sat. přijímač (takže pro dva TV dva sat.př.).
Z jednoho radiopřijímače také nelze natáhnout dráty ke dvěma reproduktorům a chtít, aby v každém hrála jiná stanice...- a sat. př. je jen trochu jiné rádio.
Pro gabriel30 :
jak jsi pochodil ? Už ti to jede ?
 
 
 
2 tv prijímače z homecast S3000CR  
03.12.2009 17:11 • ® jokocan
PROSÍM O RADU
Bolo by možné z uvedeného prijímača sledovať tv programy tak, aby sa dali aj na druhom prijímači sledovať tým spôsobom, že po privedení signálu do 2 tv ladiť programy nezávisle od 1 tv prijímača. Skúšal som ale vyšlo to tak, že kanály boli navolené tie isté čo na 1-vom prijímači a reagovali len na ladenie alebo to čo som dal na 1 tv to šlo aj na 2 tv prijímači. Je nejaká možnosť to poriešiť? Buď pridaním nejakého modulu? neviem sa presnejšie vyjadriť čo by bolo možné pridať k sat prijímaču HOMECAST S3000CR
Ďakujem za info, jokocan
 
 
 
Díval jsem se na zadní panel toho tvého přijímače,  
01.12.2009 23:39 • ® sobol
Díval jsem se na zadní panel toho tvého přijímače, má dost divně umístěny F konektory... Nezapojil jsi koaxiální kabel od antény (=LNB) náhodou do toho druhého, kteý je určený pro výstup ?
Musíš jej zapojit do "IN" (=do vstupu). Zkontroluj.
A podívej se na stránku s nastavením antény/nastavení LNB/DiSEqC 1.0 i ostatní dát na vypnuto, LNB univerzální 9750/1O600, LNB napájení zapnuto, 22 KHz vypnuto. Víc nevím, ledaže by sis spletl světové strany, ale to snad není možné, že...?
A montáž F konektorů nepodceňuj, jeden fousek to dokáže pěkně zkratovat a znemožnit provoz...
 
 
 
gabriel30  
01.12.2009 21:52 • ® par32
najprv presvieť kabel,potom skontroluj koncovky a ak to nepomôže je chyba v primači alebo lnb........
 
 
 
no pokial to neskontroluješ  
01.12.2009 21:43 • ® ado6020
myslieť si môžeme čo cheme ;)
 
 
 
Tak fajn...  
01.12.2009 21:43 • ® gabriel30
.....pojdem to vsetko urobit este raz od zaciatku. Kabel, koncovky, pripojit a tocit. OK, aj zajtra je den. Zatial dakujem. Potom napisem.
 
 
 
4 par32  
01.12.2009 21:38 • ® gabriel30
myslis ze tam moze byt skrat?
 
 
 
niekde si musel spravit chybu rob ako ti radia no  
01.12.2009 21:36 • ® jopo166
niekde si musel spravit chybu rob ako ti radia no este bi prichadzalo ze mas v bliskosti anteni nejake silne rusenie co ti to cele rusi pokus sa chitit trebars nejaku druzicu trebars astru a odnej chod po druziciach do prava ci absolutne nic ten tanier nechyti sak vies ako posttupova nie
 
 
 
gabriel30  
01.12.2009 21:30 • ® par32
potom to je len banalita, musiš všetko skontrolovať a skusiť iny primač a iny lnb ...a nezabudaj že aj majster tesar sa niekedy utne :good: :D
 
 
 
Upresnenie  
01.12.2009 20:54 • ® gabriel30
Ludkovia este raz popisem problem, Ja mam to DIGI uz skoro 2 roky a vsetko fungovalo. Aj F-ka som si nasruboval sam aj natocil tanier sam. Proste vsjo OK. Po prestahovani a pripevneni tanieru mi liataju tie frekvencie a neda sa nic chytit. Kupil som nove LNB aj koax kabel. Vsetko je tak ako ma byt. Elevaciu a vsetko ostatne mam nastavene podla dispointer.com. Zapnem a percenta zacnu saliet 0,20,60,15,30 etc...A je uplne jedno kam smerujem parabolu. :what: :what: :mad: :mad: :what: :what: Pre upresnenie mam 1M parabolu, 25m kabel, 0,2 LNB, primac digital CRISTOR X3-S s EMU. Parabola je umiestnena na streche. Nic v okoli nebrani vo vyhlade.
Dakujem
 
 
 
nastavenie  
01.12.2009 20:48 • ® krega
pre nastavenie elevácie a azimutu podla adresy použi http://www.dishpointer.com/
 
 
 
...alebo tuner  
01.12.2009 20:48 • ® patko33
...alebo tuner ;)12,418 V SR 28000, 7/8 skús to "točiť" na tejto frekvencii a pred tým si nastav elevačný uhol 29°
 
 
 
jopo166  
01.12.2009 20:45 • ® par32
super rada určite to ma hotove za 5minut :D :D :D , z čoho usudzuješ že ide o magora? Ja na jeho mieste by som si skôr skontroloval či neodišlo LNB... :good: :D
 
 
 
4 jopo166  
01.12.2009 20:40 • ® gabriel30
dakujem za podrobny navod ako pripevnit F-konektor. :good:
 
 
 
pohibovagt stanierom veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmy  
01.12.2009 19:45 • ® jopo166
pohibovagt stanierom veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmy pomaliiiiiiiiiiiiiii ale podme k veci pocuvaj ten koaxial ma v strede hrubi drot a po bokoch take jemne opletenie take tenke drotiki dobre si tie drotiki tam upevnil poriadne ten kabel olub a tie drotiki prehnij cez ten bieli abo zeleny koaxial aj s tou foliou a tak natoc koncovku konektor F dobre a davaj pozor aby sa opletenie nedotikalo stredneho vodica a dobre sa oíblec zober si aj sal a rukavice ked tam je zima lebo tam este asi pobudnes :D
 
 
 
pohybovať s tanierom musiš pomaličky..skus najprv  
01.12.2009 18:26 • ® par32
pohybovať s tanierom musiš pomaličky..skus najprv naladiť družicu so silnym signalom: Astra, hotbird sirius a potom doladuj
 
 
 
prijimac  
01.12.2009 18:06 • ® gabriel30
si nemam od koho pozicat.Mozes mi napisat mozne dovody tohto poletovania signalu? Ja skusim kontrolovat a popripade odstranovat zavady.
 
 
 
tak si skús  
01.12.2009 17:34 • ® ado6020
požičať od známeho druhý prijímač , lahšie sa zistí kde je problém, aj jeden vlások na tienení na koaxiale dokáže narobiť šarapatu
 
 
 
.....  
01.12.2009 17:24 • ® gabriel30
parabolu mam 1m, LNB 0,2, koaxial novy. El uhol som skusal od 25,6 po 36 stravil som tam denne cca tri hodky. Myslel som ze je zle LNB tak som nove kupil. Ale ani tak nefrci a signal si poletuje.
 
 
Celkový počet reakcí: 25 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist