DAB+ v Polsku: druhá pozice Radia Gdańsk v multiplexu Polskie Radio
13.05.2019 zdroj: radiopolska.pl/forum.radiopolska.pl
Radio Gdańsk EN (zkráceně RGEN) je název nové pozice v seznamu programů gdaňské verze multiplexu polského veřejnoprávního rozhlasu PR (Polskie Radio). Pokud si vybereme tuto pozici, většinou uslyšíme stejný obsah (pořady), které vysílá Radio Gdańsk. Datový tok nového programu je 72 kbps. Multiplex PR je vysílán z vysílače Gdańsk/Chwaszczyno na kanálu 5B s výkonem ERP 21 kW.


V Gdaňsku lze nyní přijímat v DAB+ čtrnáct stanic – deset v multiplexu PR a čtyři v multiplexu firmy BCAST, který byl spuštěný na počátku května 2019. Jsou to digitální programy: Jedynka/Jednička, Dwójka/Dvojka, Trójka/Trojka, Czwórka/Čtverka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom/Polský rozhlas pro děti, Polskie Radio dla Zagranicy/Polský rozhlas pro zahraničí, Radio Gdańsk, Radio Gdańsk EN, Radio Maryja, MUZO.FM, Radio Kaszëbë/Radio Kašubsko a varšavské Radio Kolor.

V rámci nové pozice se v pátek a sobotu dodatečně vysílá pořad v délce hodinu a půl - Good Morning Gdańsk (Dobré ráno Gdaňsku). V analogové verzi začíná v 11:00 hodin a končí ve 12:00 hodin, a v digitální verzi trvá od 10:00 hodin do 12:30 hodin.


S využitím zdroje: Krzysztof Sagan, radiopolska.pl; dl,pj; forum.radiopolska.pl, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/17413/dab-v-polsku-druha-pozice-radia-gda-sk-v-multiplexu-polskie-radio/