ProSiebenSat.1 opět plánuje vlastní zpravodajský kanál
13.09.2019 zdroj: Digitalfernsehen
Asi deset let po prodeji stanice N24 nakladatelství Springer společnost ProSiebenSat.1 opět zvažuje spustit vlastní zpravodajský kanál. Puls24 v Rakousku proto slouží jako "testovací míč". Společnost ProSiebenSat.1 to potvrdila na tomto rakouském zpravodajském kanálu své mediální skupiny. Pokud by se podařila expanze ve zpravodajské oblasti v Rakousku, určitě bychom měli "v úmyslu, spustit něco podobného v Německu", řekl generální ředitel společnosti, pan Max Conze.

Jeho předchůdce jako šéf společnosti ProSiebenSat.1, Thomas Ebeling, ještě v roce 2010 prodal nakladatelství Springer někdejší vlastní zpravodajskou stanici N24 - mezitím provozovanou pod obchodní značkou Welt/Svět. To, co nyní prezentuje pan Conzes, tedy do jisté míry představuje změnu v portfoliu stanic společnosti.

Podle informací německého ekonomického deníku "Handelsblatt" společnost ProSiebenSat.1 je již také velmi spokojená se spuštěním stanice Puls 24. Ředitelka pro informace Corinna Milborn tam uvedla, že "v prvních dnech již bylo dosaženo 0,5 % cílové skupiny ve věku 12 až 49 let" a zamýšlený cíl je, aby po dvou letech to bylo jedno procento. Tudíž by brzy mohl následovat růst stanice i v Německu.


S využitím zdroje: bey, Digitalfernsehen.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/17486/prosiebensat-1-opet-planuje-vlastni-zpravodajsky-kanal/