Telekom bude zrýchľovať internetové pripojenie, zruší FUP na metalike!
17.09.2019 zdroj: Slovak Telekom
Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti. Vyššie rýchlosti o desiatky Mbps na VDSL, dvojnásobne rýchlejšia optika. Nové rýchlosti downloadu aj uploadu. Automaticky pre existujúcich aj nových zákazníkov bez zmeny ceny. Zrušenie FUP na metalickej sieti sa stane realitou


Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po celom Slovensku na mnohých internetových programoch. Vďaka pokračujúcim investíciám a vyššej kapacite bude možné zvýšiť internet väčšine zákazníkov Telekomu. Druhou kľúčovou novinkou je plánované zrušenie FUP pre jeho klientov na metalike.


Zrýchľovanie internetu v septembri a októbri

Zmena internetových rýchlostí sa tentokrát bude týkať pripojení cez VDSL a optickú technológiu GPON na programoch Magio internet i firemnej ponuke Magenta Office Internet. Najväčšie zrýchlenie pocítia zákazníci optickej siete, kde sa zvýšia rýchlosti downloadu a uploadu prakticky dvojnásobne, napríklad pri Internete L zo 60/6 na 120/12 Mbps. Pri VDSL programoch sa bude zvyšovať download o 10 Mbps a upload o 1 Mbps pre programy Internet L a XL. Telekom začne so zvyšovaním rýchlostí v poslednom septembrovom týždni. Noví zákazníci získajú po aktivácii po 26.9.2019 už nové rýchlosti automaticky. Existujúcim zákazníkom sa budú zvyšovať rýchlosti v štyroch vlnách, pričom rýchlosti na VDSL a optike sa v každom regióne zvyšujú v inom týždni. Rýchlosti budú zvyšované automaticky existujúcim aj novým zákazníkom bez zmeny cien.


Telekom ruší FUP pre zákazníkov na metalike

Veľmi pozitívnou správou pre všetkých zákazníkov Telekomu na ADSL i VDSL sieti bude zrušenie FUP. K tomuto kroku dôjde rovnako 26. septembra 2019.


O spoločnosti Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.


Michal Korec, Hovorca pre služby a financie, Slovak Telekom, 16. 9. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/17490/telekom-bude-zrychlovat-internetove-pripojenie-zrusi-fup-na-metalike/