Satelit SES-20 dorazil na orbitální pozici 103° západně
06.01.2023 zdroj: Infosat
Náhradní satelit společnosti SES přispěje na k oběžné dráze k tomu, aby byla zajištěna kontinuita rozhlasových a televizních služeb ve Spojených státech. Dne 5. 1. 2023 lucemburský satelitní provozovatel SES informoval, že nyní satelit dorazil na orbitální pozici 103° západně. Nová družice SES-20 má v budoucnosti sloužit jako náhradní satelit, aby bylo možné přijímat televizní (video) služby v pásmu C ve Spojených státech.


Nová družice je součástí programu FCC (Federální komise pro komunikace - Federal Communications Commission) pro uvolnění části spektra v pásmu C, aby mobilní operátoři mohli poskytovat služby 5G v sousedících státech USA (CONUS - Continental United States).

Satelitní provozovatelé, včetně společnosti SES, byli komisí FCC pověřeni, aby uvolnili dolní spektrum 300 MHz v pásmu C na celém území CONUS do 5. 12. 2023. Satelit SES-20 je potřebný k tomu, aby bylo možné pokračovat ve službách pro klienty a aby se snížila pravděpodobnost delšího výpadku, pokud společnost SES během tohoto přechodu bude mít výpadek na oběžné dráze. Satelit dodala firma Boeing a v říjnu 2022 společnost United Launch Alliance (ULA) zajistila úspěšné vynesení družice z mysu Canaveral na Floridě na oběžnou dráhu společně se satelitem SES-21.


S využitím zdroje: Infosat.de, 5. 1. 2023, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18343/satelit-ses-20-dorazil-na-orbitalni-pozici-103-zapadne/