Kurier TV nahradil Schau TV na družici Astra 1KR
25.01.2023 zdroj: Infosat
Od prosince 2012 vysílá rakouská privátní stanice Schau TV volně z družice Astra 1KR z orbitální pozice 19,2° východně. Od začátku roku 2018 pak kanál vysílá ve vysokém rozlišení (HD). Nyní byla stanice přejmenována na Kurier TV. Podle informací z internetu je stanice provozována společností Schau Media Wien s r. o. a je ve vlastnictví mediální společnosti Kurier ve Vídni, celostátního rakouského deníku.


Kurier TV m. j. prezentuje nový magazín Kurier TV s velkými příběhy a tématy celé mediální společnosti Kurier, která jsou pro televizi informativně zpracovávány a doplňovány. Na prominentních vysílacích pozicích lze sledovat úspěšné diskuzní formáty, např. Club 3 nebo Checkpoint. Na kanálu se mohou diváci dozvědět, co zemi zajímá, včetně politických, ekonomických témat a informací o významných společenských událostech. Program je doplněn o kulturní, servisní a společenská témata z východního regionu a z celého Rakouska.

Kanál vysílá v normě MPEG-4 na dosavadní pozici Schau TV HD volně z družice Astra 1KR z orbitální pozice 19,2° východně. Pro příjem je třeba satelitní receiver s podporou HDTV. Kanál je dostupný i jako tzv. livestream, v DVB-T2 v Rakousku a ve většině rakouských kabelových sítí.

Parametry příjmu Kurier TV (dosavadní pozice Schau TV HD): transponder: č. 3, provider: ORF Digital, kmitočet: 11,244 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 22000 kSymb/s, FEC: 5/6, norma: DVB-S/QPSK; MPEG-4/HD, volné (FTA) vysílání.

Internet (informace o příjmu): https://kurier.tv/info/empfang


S využitím zdroje: Infosat.de, 24. 1. 2023, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18370/kurier-tv-nahradil-schau-tv-na-druzici-astra-1kr/