DAB+ v Polsku: Radio Łódź opět s programem Radio Łódź Extra
05.02.2023 zdroj: Radiopolska
V posledním lednovém týdnu roku 2023 se do lodžského multiplexu polského veřejnoprávního rozhlasu Polskie Radio vrátil program s názvem Radio Łódź Extra. Není to však obnovení zrušeného kulturního programu, který s tímto názvem fungoval od 1. 1. 2021 do 3. 4. 2022, ale lodžský rozhlas se rozhodl pro návrat k dřívější myšlence na využití tohoto názvu.


Program bude vysílat na internetu a v DAB+ příležitostné pořady a přenosy sportovních, kulturních událostí nebo koncertů, které mají v regionálním vysílání pouze malý prostor. Zbylý čas vyplní vysílání stanice Radio Łódź. V prvním týdnu fungování staronového programu mohli obyvatelé lodžského regionu poslouchat pořady z fotbalového utkání odehraného 28. 1. 2023 mezi celky WIdzew Łódź a Pogoň Štětín (Pogoń Szczecin).

Multiplex na kanálu 5C šířený z komína EC-4 tak znovu obsahuje dvanáct programů. Vedle programů Radio Łódź a Radio Łódź Extra jsou to Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka (Jednička až Čtyřka), Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom (Polské rádio dětem), Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców (Polské rádio pro řidiče), Polskie Radio dla Ukrainy (Polské rádio pro Ukrajinu) a Radio Poland. Nový program se vysílá s datovým tokem 88 kbps. Ze stejné lokality vysílá i experimentální multiplex společnosti PSN Infrastruktura na kanále 10C, který obsahuje programy Radio Parada, Nasze Radio Nostalgicznie (Naše radio nostalgické), Radio Strefa FM, POP Radio, Radio Jasna Góra (Radio Jasná Hora), Radio Profeto, Muzyczne Radio z Jeleniej Góry (Hudební radio z Jelení Hory), Radio Rekord Kielce, Twoje Radio ze Stargardu, Wasze Radio FM z Wielkopolski (Vaše radio FM z Velkopolského vojvodství) a Radio Bezpieczna Podróż. (Radio Bezpečná cesta).


S využitím zdrojů: Krzysztof Sagan, Radiopolska.pl a /jb/ /forum.radiopolska.pl/, 3. 2. 2023, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18387/dab-v-polsku-radio-od-opet-s-programem-radio-od-extra/