DAB+ v Polsku: Radio Rekord ukončilo vysílání v Lodži a Opolí
18.03.2023 zdroj: Radiopolska
Od 30. 12. 2022 vysílala stanice Radio Rekord z města Kielce v experimentálních multiplexech DAB+ společnosti PSN Infrastruktura v Lodži a Opolí (Opole). Ze seznamu programů ale zmizela na přelomu února a března 2023. V současnosti má tak testovací multiplex v Lodži deset stanic a v Opolí osm.


V obou městech lze přijímat Radio Parada z Lodži, Muzyczne Radio z Jeleniej Góry (Hudební rádio z Jelení Hory), Twoje Radio z města Stargard, Radio Jasna Góra (Radio Jasná Hora), Radio Profeto a Radio Bezpieczna Podróż (Radio Bezpečná cesta).

V Lodži je nyní dodatečně dostupné Nasze Radio Nostalgicznie (Naše Radio Nostalgické) z města Sieradz, Strefa FM z města Piotrków Trybunalski, POPradio z města Pruszków a Wasze Radio FM (Vaše Radio FM) z města Wągrowiec, a v Opolí opolské Radio DOXA a hlivické Radio Imperium (Gliwice).

Digitální epizoda v Lodži a Opolí nebyla první v historii stanic fungujících pod značkou Rekord. Od listopadu 2019 více než v rok bylo ve varšavském experimentálním multiplexu společnosti BCAST dostupné Radio Rekord 106,2 FM z města Radom.


S využitím zdroje: Krzysztof Sagan, Radiopolska.pl a /ms, dc/ /forum.radiopolska.pl/, 15. 3. 2023, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18429/dab-v-polsku-radio-rekord-ukoncilo-vysilani-v-lodzi-a-opoli/