VKV v Polsku: Radio Orthodoxia s větším pokrytím
07.12.2023 zdroj: Radiopolska
V obci Gródek blízko běloruských hranic je možné nově přijímat stanici Radio Orthodoxia. Vysílá se z místní pravoslavné církve Narození Panny Marie na kmitočtu 97,2 MHz. Plánovaný výkon ERP je 0,4 kW. Radio Orthodoxia vysílá svůj program od 16 hodin do 21 hodin.


Je to již pátý kmitočet pravoslavného rádia v eparchii/diecézi Bělostok-Gdaňsk. Stanici je možné přijímat i ve městech Bělostok a okolí na kmitočtu 102,7 MHz, Bielsk Podlaski na 98,7 MHz, Siemiatycze na 92,5 MHz a ve městě Sokůlka (Sokółka) na frekvenci 91,3 MHz.

V roce 2020 polská rada pro rozhlasové a televizní vysílání (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji) rozšířila rozhlasovou vysílací licenci o město Lublin a Biała Podlaska na území eparchie Lublin-Chełm, avšak provozovatel upustil od těchto lokalit. Výběrové řízení na provozování kmitočtu v Gródku bylo vyhlášeno dne 14. 9. 2022 a týkalo se rozšíření vysílací licence na program se společensko-náboženským charakterem. Ve výběrovém řízení byla jediným žadatelem pravoslavná eparchie Bělostok-Gdaňsk.


S využitím zdroje: Krzysztof Sagan, Radiopolska.pl a /forum.radiopolska.pl, www.facebook.com/, 4. 12. 2023, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18709/vkv-v-polsku-radio-orthodoxia-s-vetsim-pokrytim/