DAB+ na Mallorce: testy Inselradio Mallorca a Mallorca Sunshine Radio
27.02.2024 zdroj: satNews
Jak bylo dříve oznámeno, španělská telekomunikační společnost Axión získala smlouvu, aby zahájila vysílání multiplexu DAB+ pro mediální skupinu Mallorca Radio Group. Jak bylo uvedeno na facebookové skupině Radio DAB+ Para toda España, nyní bylo zahájeno zkušební vysílání.


Podle těchto informací se vysílá na kanálu 11A. Identifikace multiplexu je Das IR. V současnosti se vysílají čtyři programy, které si sama produkuje skupina Mallorca Radio Group. Vedle stanice Inselradio (Ostrovní rádio) v německém jazyce a Mallorca Sunshine Radio (Sunshine = slunce, sluneční svit) v angličtině se přitom jedná o dva tematické kanály, které byly dosud šířeny jen na internetu.

Aktuální obsazení multiplexu Das IR na kanálu 11A: Inselradio, Inselradio Class, Mallorca SR, Mallorca SR SH. Vysílá se v módu DAB+ vždy s datovou rychlostí 128 kBit/s. Jedná se o zkušební vysílání. Provoz se tak může kdykoliv přerušit nebo se může vysílat s jinými parametry. Podle informací ze španělských médií budou plány DAB+ na Baleárském ostrově upřesněny na konci příštího týdne.


S využitím zdroje: Satnews.de, 26. 2. 2024, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18787/dab-na-mallorce-testy-inselradio-mallorca-a-mallorca-sunshine-radio/