DAB+ v Polsku: větší pokrytí multiplexu polského rozhlasu v Bělostoku
17.03.2024 zdroj: Radiopolska
Multiplex DAB+ veřejnoprávního polského rozhlasu PR (Polskie Radio) je nyní šířen z rozhlasového a televizního vysílacího střediska Białystok/Krynice s vyšším výkonem a z nového anténního systému s vyšší výškou. Ke změně došlo dne 13. 3. 2024. Od března 2015 se vysílalo s výkonem ERP 2,0 kW z anténního systému umístěného ve výšce 286 m n. m. Teď je to ERP 5,0 kW a z anténního systému ve výšce 329 m n. m. Současně se změnila polarizace antén z horizontální na vertikální.


Multiplex polského rozhlasu v Bělostoku (Białystok) vysílá na kanále 5C v jednofrekvenční síti (SFN) z vysílačů Krynice a Łomża. Obsahuje jedenáct programů – vedle analogově dostupných Jedničky (Jedynka), Dvojky (Dwójka), Trojky (Trójka), programů Polskie Radio 24 a Polskie Radio Białystok (Polský rozhlas Bělostok) jsou to Čtverka (Czwórka), Polskie Radio Kierowców (Polský rozhlas pro řidiče), Polskie Radio Dzieciom (Polský rozhlas pro děti), Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Ukrainy (Polský rozhlas pro Ukrajinu) a Radio Poland.

Podle informací vysílací společnosti Emitel, v druhé polovině března 2024 budou spuštěny vysílače polského rozhlasu PR pro města Dębica a Rybnik.


S využitím zdroje: Krzysztof Sagan, Radiopolska.pl, a /Emitel/, /forum.radiopolska.pl/, 15. 3. 2024, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18803/dab-v-polsku-vetsi-pokryti-multiplexu-polskeho-rozhlasu-v-belostoku/