DAB+ v Severním Porýní-Vestfálsku: Star FM nahradí Femotion Radio
21.03.2024 zdroj: satNews
Od 1. 4. 2024 bude rocková stanice Star FM vysílat v celoplošném multiplexu DAB+ v Severním-Porýní-Vestfálsku na kanále 9D, když mediální komise zemského úřadu pro média této německé spolkové země na svém zasedání minulý pátek udělila příslušnou vysílací licenci. Jak společnost Teutocast potvrdila, překvapivě však převezme vysílací pozici stanice zaměřené na ženy, Femotion Radio. Star FM bude přitom spolupracovat se společností Teutocast.


V této spolkové zemi bude program provozovat nově založená společnost Rockworld Digital s r. o. (Rockworld Digital GmbH), podnik se společnou majetkovou účastí Star FM s. s r. o. & spol. komanditní společnost (Star FM GmbH & Co. KG) a Femotion s. s r. o. (Femotion GmbH), dceřiná společnost TEUTOCAST s r. o (TEUTOCAST GmbH).

I alternativní stanice egoFM, jak nedávno potvrdila serveru Satnews/SatelliFax, ukončí v této spolkové zemi vysílání DAB+. Proto se zřejmě ještě bude hledat nástupce pro tuto vysílací pozici. Country stanice The Wolf zrušila svoji nabídku pro Severní Porýní-Vestfálsko.


S využitím zdroje: Satnews.de, 18. 3. 2024, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/18809/dab-v-severnim-poryni-vestfalsku-star-fm-nahradi-femotion-radio/