Žebráci a modelky v dokumentech České televize
10.11.2003 zdroj: PR Press ČT
Vstup do světa pražských žebráků a dívek, které si přejí stát se modelkou, to jsou témata dvou nových dokumentů, které Česká televize uvede v prosinci.Režisér Tomáš Škrdlant si ve filmu - Právo žebrat? - všímá různých typů žebráků - od těch, které na ulici přivedla nezaviněná bída nebo neschopnost postarat se o sebe, až k těm, kteří na dobročinnosti jen parazitují.

"Žebrákům buď dáme nebo nedáme - ale v obou případech od nich prcháme pryč. Nezeptáme se: Člověče, co se vám přihodilo? Bojíme se, že by nás vyslechnutý příběh uvedl do trapných rozpaků -kdybychom mu věřili i kdybychom mu nevěřili. Cítíme se být pod nátlakem soucitu. Ale dokázali bychom sami, v případě krajní nouze, pokleknout před kolemjdoucími? Jak často je pokora našich bližních upřímná?" ptá se režisér filmu o pražských žebrácích, který bude Česká televize vysílat 11. prosince ve 21.00 na ČT2.

Do zcela jiného světa nahlíží dokument - Modelování - života čerstvé absolventky FAMU Eriky Hníkové. Vstoupila do života tří dívek, jejichž dospívání ovlivňuje kromě rodiny, školy a přátel také jejich společné přání stát se modelkou. Jak je ovlivní, a zda se jim splní, uvidí diváci ve čtvrtek 18. prosince ve 21.00 na ČT2.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/251/zebraci-a-modelky-v-dokumentech-ceske-televize/