IQ Test národa 2003 najúspešnejšou reláciou v historií TV JOJ
14.11.2003 zdroj: PR Press TV JOJ
Najdlhší priamy prenos šouprogramu (3 h 45 min.) v histórii slovenských televízií, IQ Test národa 2003, dosiahol nečakaný divácky úspech. Podľa DKV STV ho sledovalo 30,8% Slovákov starších ako 12 rokov (viac ako 1,5 milióna divákov), čo predstavuje podiel TV JOJ na sledovanosti v danom čase 43,5%. IQ Test národa 2003 tak predstihol v TV JOJ doteraz najsledovanejší Titanic o 180 tisíc divákov. Sledovanosť filmu na konkurenčnej komerčnej stanici dosiahla iba 25%.

„IQ test národa 2003 bol organizačne mimoriadne náročným projektom, veď v ňom súťažilo v najdlhšom priamom prenose najviac súťažiacich (214) v histórii Slovenska. Som rada, že táto tvrdá práca mala zmysel,“ komentuje úspech TV JOJ výrobná riaditeľka TV JOJ Jitka Obzinová. V septembri TV JOJ v kampani Roztáčame to! predstavila, okrem iného, viacero nových relácií a moderátorov. To sa prejavilo aj na sledovanosti TV JOJ, ktorá v 44. týždni dosiahla trhový podiel 17,1%.

Filmy Titanic, Svadba môjho najlepšieho priateľa, zábavná súťaž Inkognito a naposledy megašou IQ Test národa 2003 prekonali svojou sledovanosťou všetky očakávania. Impozantný bol tiež rast sledovanosti Novín, ktoré každý deň sleduje už takmer 500 000 divákov. „Slovenské IQ potopilo Titanic. Diváci sa však nemusia obávať, že zaspíme na vavrínoch. Blížia sa vianočné sviatky, ktoré mnohí z nás trávia aj pri televíznej obrazovke. Verím, že diváci nebudú mať dôvod prepínať TV JOJ na iné kanáli,“ dodáva generálny riaditeľ TV JOJ Milan Kňažko.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/bleskovky/264/iq-test-naroda-2003-najuspesnejsou-relaciou-v-historii-tv-joj/