Setkání Satelitu/Parabola a satCentrum s vedením UPC Direct, aneb Napište UPC svůj názor!
Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 02.11.2001
V úterý 6.listopadu 2001 proběhne setkání UPC Direct se zástupci médií, na kterém nebude chybět ani týdeník Satelit/Parabola a SatCentrum.


Chtěli bychom při této příležitosti předat vedení UPC naše poznatky, které máme za dobu ročního poskytování služby UPC Direct a to, protože jsme společná česko-slovenská satelitní doména - za Českou republiku i za Slovensko. Nechtěli bychom zapomenout ani na předání zkušeností prodejců a montážních firem, certifikovaných pro poskytování této služby zákazníkům a samozřejmě neopomeneme připojit názory a připomínky vás – uživatelů UPC Direct v obou našich republikách.Známe již řadu výtek a reakcí z diskusí na webech www.satelit.sk, www.vhr.cz a nyní i z webu www.satcentrum.com a www.satcentrum.sk, pokud budou odpovědní činitelé z vedení této společnosti ochotni vyslechnout názory „vox populi“, tedy hlasu lidu, jak to předběžně slíbili, může to vést k navázání lepších vztahů a oboustranného dialogu mezi poskytovatelem, prodejci, montážníky a uživateli UPC.

Všechny Vaše dosavadní reakce z diskusí máme již kompletně zpracované, chtěli bychom dnes však dát ještě jednu, poslední možnost i vám ostatním, kteří jste dosud nereagovali či ještě chcete s něčím vystoupit. V reakci za tímto článkem anebo anonymně na speciální, pro tento účel vytvořené adrese upc@vhr.cz máte možnost od teď až do pondělí 5.11.2001, 12.hodiny, kdy se tato schránka uzavře.


Zatím nejvíce reakcí bylo na tyto problémy:

- Cena za základní nabídku (snížit počet programů a s tím snížit cenu Rodiny)
- Neodpovídající kvalita filmových kanálů (nízká datová rychlost, kostečkování, chybějící Dolby Digital)
- Nevhodná nabídka programů v základní nabídce
- Chybějící české a slovenské televize (ČT1, ČT2, Prima, Nova, STV1, STV2, TA 3, Global) v nabídce UPC Direct
- Zbytečně mnoho „vaty“ (tedy hudebních kanálů na úkor jiných, atraktivnějších programů)
- Nemožnost abonence jen HBO
- Ukončení specializovaného sportovního kanálu (Sport 1) bez odpovídající náhrady
- Nemožnost abonence jen služby („karty“) bez pronajatého receiveru a paraboly
- Problémy software Philipsu (kousání u kanál N24, nehrající rádia BDR FM4 a OE3 a některé volné televizní stanice - Game Network apod.)
- Neúměrně vysoká záloha – depozit - u abonentů na Slovensku (13 000 Sk)
- Nárůst byrokracie při podepsání smlouvy pro české abonenty (kopírování kromě dokladů totožnosti také inkasa a dalších dokladů o účtech a telefonech)
- Malé technické znalosti a ochota pomoci při volání na Zákaznickou linku UPC
- Problémy s fakturací, opožděné vrácení záloh (depozitu) při ukončení smlouvy
- Neochota ze stany vedení UPC odpovídat na maily či telefonáty, neochota reagovat na satelitních webech v diskusích (vyjímkou jsou neoficiální reakce slovenských zástupců – slečny z UPC a Karola v diskusi na téma poraďte marketingovému řediteli)
- Víme o problémech s nízkými počty legálních abonentů, a také o problémech s piráty a podvodníky, kteří svým jednáním poškozují UPC, na druhou stranu ale nelze tyto ztráty přenášet na poctivé, platící abonenty.

Toto jsou vaše nejčastější výtky na adresu UPC Direct, právě pozice „mrtvého brouka“ často nahrává fámám o konci UPC Direct v Čechách a na Slovensku, kdy je abonent po špatných zkušenostech s Multichoice Kaledoiscope a nyní po ukončení Sportu 1 a také i po fúzi Wizji TV spojené se změnou kódovacího systému (a tedy i změnou pronajatého zařízení) vyplašený a na budoucnost UPC Direct nehledí dvakrát optimisticky.

Myslíme si, že úterní setkání vedení UPC přinese řadu nových informací a přesvědčí nás o tom, že se o názorech diváků, abonentů či budoucích zájemců o tuto službu ví a bude se na ni také odpovídajícím způsobem reagovat.

Placená televize, navíc poskytovaná v naší mateřštině, má u nás určitě své nezastupitelné místo. Další krach by však našeho satelitního fanouška asi úplně odradil od jakéhokoliv dalšího možného projektu.

SatCentrum ve spolupráci s týdeníkem Satelit/Parabola chce stát u zrodu nové etapy lepší vzájemné komunikace mezi UPC a vámi, kteří se nestydíte za svůj názor a máte zájem na zlepšení služby UPC Direct.

O výsledcích úterního setkání vás samozřejmě budeme na našem webu informovat.

Děkujeme za váš názor, který ještě dnes můžete připojit pod tímto článkem.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/103/setkani-satelitu-parabola-a-satcentrum-s-vedenim-upc-direct-aneb-napiste-upc-svuj-nazor/