Autor: PR Press Internet Mall Slovakia
, e-mail: info@mall.sk
Přidané: 29.07.2008
Preferencie v nákupe televízorov sa u Slovákov menia. S príchodom letnej olympiády v Pekingu začínajú uprednostňovať kúpu televízorov s uhlopriečkou aspoň 100 cm. Vyplýva to z údajov spoločnosti Internet Mall, najväčšieho internetového predajcu v strednej Európe.
„Tento rok je v predaji televízorov veľmi priaznivý, vďaka blížiacim sa olympijským hrám záujem o ploché televízory ani v letných mesiacoch neutícha, práve naopak“, hovorí Ladislav Csukás, riaditeľ spoločnosti Internet Mall Slovakia.
„V prvom polroku bol najžiadanejším typom LCD televízor s uhlopriečkou 82 cm a v cene okolo 25 000 korún. V súčasnosti sa k tejto cenovej hranici blížia najnovšie plazmové televízory s uhlopriečkou 107 cm. V júli predaj týchto TV prvý krát prekonal menšie LCD televízory, za posledné 2 týždne sme ich predali vyše 100ks,“ dodáva L. Csukás.
Ohlásený nástup nového športového kanála STV, ktorý začne vysielať vo vysokom rozlíšení (HD), spôsobuje zvýšený záujem divákov o televízory schopné zobraziť obraz v HD kvalite. Ján Sečkár, produktový manažér spoločnosti v tejto súvislosti upozorňuje: „Pre sledovanie televíznych prenosov olympiády v HD kvalite postačí bežný TV prijímač schopný zobraziť 720 riadkov ideálne so 100Hz funkciou na dopočítavanie obrázkov pri rýchlych pohybových scénach. Televízory s Full HD rozlíšením, ktoré sú stále o vyše 40% drahšie, využijú skôr majitelia Blu-ray prehrávačov a herných konzol.“
O spoločnosti MALL.sk
MALL.sk prevádzkuje spoločnosť Internet Mall Slovakia, ktorá patrí k najväčšiemu stredoeurópskemu predajcovi na internete. Internetové obchody prevádzkuje i v Česku, Poľsku, Maďarsku a Nemecku. V roku 2007 realizovala skupina konsolidované tržby vo výške 1,74 miliardy Kč a dosiaľ obslúžila viac ako 500 000 zákazníkov.
Martin Derňar, marketingový manažér, Internet Mall Slovakia, s.r.o., 28. 7. 2008
V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes: Facebook,
Twitter,
Google.
.
Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.
za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá! [ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1
Maju male rozlisenie.pozor pred kupou!!!
30.07.2008 20:44 • rado101k
To je pekne ,ze stupol predaj,ale su len v rozliseni 1024x768 co je veeelmi malo.Plasma s uhloprieckou 107cm a tak malym rozlisenim nie je ziadna vyhra,to uz radsej kvalitne LCD.Sice za 25000 nebude mat 107 cm ale len 95cm,ale obraz bude o 1/3 krajsi..... a rozlisenie 1368x768 a v akcii mozno aj full hd 1920x1080 a to uz ta olympiada bude fakt nadherna s kvalitnym tv signalom s vysokym rozlisenim........
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1