Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 20:52:27   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

TV stanice 24.cz známá i jako „parlamentní televize“ začala řádně vysílat

  Autor: PR Press 24.cz , e-mail: info@24cz.tv Přidané: 17.11.2004


Praha, 17. listopadu 2004. TV stanice 24.cz, která vysílá ve vybraných kabelových sítích UPC a v nabídce satelitní digitální televize UPC Direct, přešla dne 17 listopadu ze zkušebního na řádný provoz. Cílem této televizní stanice je zajistit širokým vrstvám občanů České republiky pravidelný přístup k aktuálním informacím o domácích politických aktivitách. Program vysílá 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně.


Během uplynulých 20 dní došlo mimo jiné k

· nastavení technických parametrů distribuce a přenosu signálu v satelitních a kabelových systémech

· posouzení nejlepších zdrojů signálu pro výrobu

· výběru optimálního formátu grafických lišt


„Do vysílání byly v minulých dnech zařazeny záznamy zasedání plén Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Senátu, vybraných výborů a komisí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a rozhovory se zajímavými lidmi. Program 24.cz si již získal první desítky tisíc diváků,“ komentuje prvních 20 dní vysílání parlamentní televize její zástupce Leoš Pohl.

Co se týká řádného vysílání slibuje Leoš Pohl, že „do konce letošního roku, nejpozději počátkem příštího roku se diváci budou moci těšit na přímé přenosy z plén Poslanecké sněmovny a Senátu. Do té doby budou jednání plén vysílána s několikahodinovým zpožděním. Důvodem je řádné dokončení všech dohod se zainteresovanými institucemi. Dále se každý měsíc se v našem vysílání objeví nějaká programová novinka a pro lepší orientaci diváků připravíme do konce tohoto měsíce internetové stránky 24cz.tv, které budou i průvodcem vysíláním,“ říká Leoš Pohl a dodává: „naše vysílání by nebylo možné bez technické podpory společnosti UPC. Ta má na něm rozhodující zásluhu.“

Václav Bartoň, generální ředitel společnosti UPC považuje technickou podporu TV stanice 24.cz nejen za strategický obchodní krok, vedoucí k uspokojení rostoucí poptávky významné části veřejnosti po informacích tohoto typu, ale i za příspěvek UPC k domácímu veřejnému životu. „Jsme rádi, že jsme mohli přispět k vytvoření informační základny nejen pro veřejnost, ale i pro všechny orgány orgány státní správy a samosprávy. Nová televize má značný edukativní význam jak pro veřejnost, tak pro školy všeho typu a v nabídce médií na českém trhu vyplnila existující mezeru,“ říká Václav Bartoň.

Společnost Region média, provozovatel TV stanice 24.cz dále oznamuje, že uzavřela dohodu se společností SES ASTRA ze skupiny SES GLOBAL (Burza cenných papírů v Luxemburgu a Frankfurtu: SESG) o volné digitální distribuci nové české parlamentní televize přes satelit ASTRA. TV stanice 24.cz bude vysílat volně přes satelitní systém ASTRA na pozici 19,2 stupňů východně (ASTRA 2C, transpondér 57, frekvence 10832,25 MHz, polarizace horizontální, 22 Msymb/s, FEC 5/6), který v současné době pokrývá, přímo nebo přes kabel, více než 94 miliónů domácností ve 30 evropských zemích.

Pan Alexander Oudendijk, ředitel prodeje & marketingu firmy SES ASTRA komentuje tuto dohodu následovně: „Potom, co jsme minulý rok na jaře získali hudební kanál TV Óčko, jsme velice potěšení, že můžeme na palubě přivítat již druhý volný český televizní kanál. Kanál 24.cz představuje důležité rozšíření naší stávající nabídky přesahující 120 volných digitálních televizních kanálů. Navíc dohoda s 24.cz znamená další posílení pozice ASTRy na trhu ve střední a východní Evropě.“ I proto otevřela pro tento trh společnost SES ASTRA ve Vídni svou pobočku, která je pod vedením pana Martina Kubackiho.

Ke dni 17 listopadu 2005 byla televizní stanice 24.cz zařazena do nabídky druhé největší kabelové televize Karneval, a sice zkušebně v největších krajských městech – Praze, Plzni a Brně.

PhDr. Leoš Pohl, 24.cz


Pro další informace kontaktujte:

Leoš Pohl, www.24 cz.tv

František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR UPC Česká republika, a. s., www.upc.cz

Yves Feltes, tiskový mluvčí SES ASTRA, www.ses-astra.com


O společnosti UPC Česká republika, a. s.

UPC Česká republika je dceřinou společností UGC Europe, Inc. – vůdčí evropské společnosti na poli širokopásmové komunikace a zábavy – a patří do její divize UPC Broadband. Společnost sídlí v Praze a je největší českou a jednou z největších středoevropských komunikačních společností nabízejících širokopásmové služby. UPC dodává v České republice služby kabelové televize do stovek tisíc domácností v 84 českých městech. Vedle programu běžných domácích televizí přináší, a to ve špičkové technické kvalitě, mnoho specializovaných televizních kanálů, které jsou jinak nedostupné. Jde o filmové, česky mluvené, kanály HBO, HBO2 a Hallmark, dokumentární televizní kanály Discovery, Spektrum či Animal Planet, zpravodajské televizní kanály CNN, BBC World Service, CNBC a TA 3, hudební kanály jako třeba MTV, česky mluvené sportovní kanály Eurosport a Galaxie sport, dětský televizní kanál Fox Kids (opět v češtině) nebo o Private Gold, erotický kanál bez cenzury. Nabízí programy v němčině, angličtině, španělštině, ruštině, francouzštině, ale i třeba v polštině. Společnost UPC zdarma poskytuje ke kabelové televizi i zásuvku pro kvalitní příjem nejrozšířenějších rozhlasových stanic.

V září roku 2000 uvedla UPC Česká republika, a. s. na český trh službu UPC Direct. Jde o satelitní vysílání placených programů kabelové televize a řady volných satelitních televizních kanálů v digitální kvalitě. Služba UPC Direct má, a to bez výjimky, dosah po celém území republiky. Proto se také o UPC Direct říká, že je to „kabelová televize bez kabelu“. Signál je šířen ze satelitu Astra a zákazník může sledovat okolo stovky televizních programů, z nichž řada je shodných s nabídkou kabelové televize.

Nejoblíbenější a nejpopulárnější službou UPC v Praze a v Brně je v posledních d letech vysokorychlostní internet chello - nonstop připojení za paušální měsíční cenu. Paušální cena za službu zahrnuje neomezenou dobu strávenou na síti


O společnosti SES ASTRA

Systém společnosti ASTRA je předním satelitním systémem v Evropě, který poskytuje služby více než 94 milionům domácností, a to přímo nebo přes kabel. Flotila společnosti ASTRA má v současnosti 13 satelitů, které vysílají více než 1400 analogových a digitálních televizních a rozhlasových kanálů a také poskytují multimediální a Internetové služby. Dvě hlavní orbitální pozice společnosti ASTRA pro přímé služby (Direct-To-Home) jsou 19,2° východně a 28,2° východně. Profesionální služby, jako jsou Direct-to-Cable (DTC), Satellite Newsgathering (SNG) a Occasional Use, jsou nabízený z orbitálních pozic 23,5° východně a 5,2° východně.

SES ASTRA patří do skupiny SES GLOBAL (Burza cenných papírů v Luxemburgu a Frankfurtu a Euronext Paris: SESG). Společnost SES GLOBAL je také 100% vlastníkem dvou předních satelitních provozních společností: SES ASTRA v Evropě a SES AMERICOM v USA. Společnost dále vlastní strategické podíly ve společnostech AsiaSat v Asii, Star One a Nahuelsat v Jižní Americe a NSAB v Evropě. Přes svoji pobočku WORLDSAT poskytuje bezkonkurenční připojení na přední regionální flotily satelitů těchto partnerů společnosti SES GLOBAL. Společnost „Americom Government Services“ poskytuje vládě Spojených Států a jejích dodavatelům síťová řešení a volné pásmo. SES GLOBAL může po celém světe poskytovat vynikající satelitní komunikační řešení přes flotilu 40 satelitů. Navíc je SES GLOBAL akcionářem ve společnosti ORBCOMM, která poskytuje bezdrátové komunikační služby pomocí sítě satelitů nacházejících se na nízkém orbitu, a dále ve společnostech satelitní technologie Gilat Satellite Networks Ltd. a ND Satcom. SES GLOBAL je také zakládajícím akcionářem společnosti SATLYNX sídlící v Luxemburgu, což je společný podnik s Gilat a Alcatel Space, který vytvořil bezkonkurenční portfolio spolehlivých a cenově efektivních oboustranných satelitních řešení širokopásmových služeb pro podniky a korporace, pro drobné uživatele a pro místní komunity po celé Evropě. Další informace o společnosti SES GLOBAL jsou k dispozici na adrese: www.ses-global.com  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 11   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
22.11.2004 • Eurosport 2 na startu [ 1 ]
15.11.2004 • Moooby TV – další slovenská stanice míří na Thor [ 9 ]
12.11.2004 • V Německu vítězí systém Conax
11.11.2004 • Digitální rádio DAB stále s otazníky
11.11.2004 • Prosinec na HBO
04.11.2004 • RRTV se rozhodla vyhlásit licenční řízení na multiplexy B a C, multiplex A ponechá České televizi a Českému rozhlasu [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Kdo je nati kašpary zvědavej?? 

16.02.2008 10:16 • neregistrovaný
Kdo je nati kašpary zvědavej??
 
 
  co to ? co to ? co to ? 

15.02.2008 16:06 • neregistrovaný
co to ? co to ? co to ?
 
 
  Volby presidenta 

15.02.2008 11:52 • neregistrovaný
Velice se mi nelibí odchody poslanců když mluví člen jiné strany (KSČ,ČSD).Neodcházejí jednotlivě za určitou potřebu,ale houfně.To svědčí o nekulturnosti poslanců. Předsedající by se o tom měl zminit.Polední přestávka určitě bude. Je to tzv.provokace,když vidíme spoustu prázdných židlí a také neúcta k navrženým kandidátům- Děkuji
 
 
  jak dostanou signal na uplink ... 

20.11.2004 22:42 • duchman-zlin
jak dostanou signal na uplink astry?
 
 
  24.CZ 2 

18.11.2004 19:04 • Exit
Nevíte někdo jestli neplánují spustit ještě druhý kanál? Abych mohl přepínat z parlamentu rovnou do senátu. To mi moc chybí.

 
 
  Ten zvuk...!!! 

18.11.2004 17:26 • Penet
Ten zvuk, to je něco strašného, co tam tak dlouho testovali !!!
 
 
  Takovou kvalitu bych si nedovo ... 

18.11.2004 17:02 • Vašek.
Takovou kvalitu bych si nedovolil pustit vubec do eteru.Místo slibovaneho přímeho přenosu záznam týden starý a takí UPRAVENY aby tam nelítali č......,. Vašek.
 
 
  UPC odpovídá Petrovi 

18.11.2004 14:46 • anonym
Chcete naladit 24.CZ na kabelovce v Ostravě? Je to na tomtéž kanále jako Romantika, Minimax, MusicBox apod. My vysíláme z Prahy a hlavně pro Prahu, na zbytek republiky a na Ostravu zvlášť my zvysoka kašlem. Vy "vostraváci" hleďte pěkně zaplatit za naše vynikající služby a pak si zalezte do těch svých dolů a držte huby.
Vaše UPC
 
 
  na filipovi je to na na trojce ... 

18.11.2004 10:31 • anonym
na filipovi je to na na trojce za primou a ta3
 
 
  Ostrava 

17.11.2004 11:24 • Petr
Na kterém kanále to naladím v Ostravě?
 
 
  Philips 

17.11.2004 09:45 • Pe3k
Kde ho najdu na Philipovi?
 
 
Celkový počet komentářů: 11 / zobrazují se: 1 ... 11

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist