Viva končí?
Autor: Petr Miklík, satCentrum , e-mail: mik Přidané: 29.11.2004

Předseda provozní rady pan Thomas Diekmann se poprvé veřejně vyjádřil, že podnik je „před koncem“. Již několik dní se stále více poukazovalo na to, že dřívější konkurent MTV bude zničen. V novém – stále jako předběžně oznámeném – vysílacím plánu se už nepřihlíží k tomu, co doposud přitahovalo diváky.

Tak už se nebude vysílat „Show Sarah Kuttner", jako dosud pětkrát týdně, magazín „Interaktiv" bude nahrazen zpravodajskou show „sedmnáct“. Vysílání Charlotte Roches „Fast Forward" bude zcela ukončeno. A také pořad „Viva News" začátkem roku končí, aby se jednalo o „jiných platformách ", oznámila Viva.

I přes tyto změny se doposud pracovníci v Kolíně nedozvěděli nic konkrétního. Dosavadní šéf stanice Viva a zakladatel, pan Dieter Gorny, odkázal na provozní schůzi pouze na to, že nový vlastník Viacom - po valném shromáždění v únoru a nabytí platnosti tzv. smlouvy o majoritě - měl rozhodovací pravomoc.

Šéf provozní rady pan Diekmann vychází z toho, že Viacom již jednou dal výpověď všem 192 pracovníkům. Pro provoz toho, co by zbylo z Vivy - to může být pouze řada videoklipů a formáty laciné, americké, reality show - by stačilo pouze několik pracovníků. Provozní rada odhaduje, že pro tento účel je třeba pouze pět až deset procent dosavadního personálu stanice Viva. A z berlínského ústředí MTV-Deutschland se již proslýchá, že tak jako tak by bylo místo už jen pro 25 až 30 lidí.

Pokud by se prognóza pana Diekmanns potvrdila, německý trh by si sám odstranil hudební kanál – pomocí ne zrovna „slušného“ řízení. Přitom v létě, ještě než MTV- díky Viacomu - Vivu koupila, ujišťoval šéf MTV Networks International, pan Bill Roedey, že německý hudební televizní trh - největší mimo USA a neobyčejně atraktivní - je pro firmu důležitý.

A šéfka MTV-Europe, paní Catherine Mühlemann, ujišťovala, že převzetím bude profitovat jak MTV, tak Viva. Pro diváky slibovala fúzí větší rozšíření hudební nabídky.

Reklamní partneři reagovali na rozpor mezi tím, co bylo oznámeno a realitou se zjevnou nejistotou. „Financial Times Deutschland" citoval dne 26. 11. 2004 jednoho reklamního „pracovníka", podle kterého příjem z reklamy ve čtvrtém kvartálu tohoto roku nedosahuje očekávání. A pro obchodní využití je cena za vteřinu reklamy v reklamním čase u Vivy a MTV již identická. To je další indicie pro sloučení stanic.


Zdroj: (ddp), [js], Digitalfernsehen, 26.11.2004, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/1191/viva-konci/