SRG SSR idée suisse končí vysílání rozhlasových programů ADR z Astry
Autor: Petr Miklík, satCentrum , e-mail: miklik@vues.cz Přidané: 02.12.2004

V pondělí 13. 12. 2004 ukončí švýcarská společnost SRG SSR vysílání rozhlasových programů ze satelitů Astra v normě ADR (Astra Digital Radio). Již od června roku 2002 lze rozhlasové programy SRG SSR přijímat též v normě DVB (MPEG-2) z družice Hot Bird.

Ze satelitu Astra lze od roku 1997 přijímat programy DRS 1, DRS 2, Musigwälle 531, La Première, Couleur 3, Option Musique, Rete Uno, Radio Rumantsch, a od roku 1999 i programy Radio Swiss Pop, Radio Swiss Jazz, Radio Swiss Classic a Virus. Možnost příjmu ADR (digitální audio v MPEG-1 na podnosných analogových TV – pozn. satCentrum) byla zavedena společností SRG SSR jako dodatečná alternativa k příjmu z klasické antény a z kabelové sítě.

SRG SSR nyní soustředila satelitní vysílání všech svých šestnácti rozhlasových a sedmi televizních programů na orbitální pozici 13 stupňů, kam umístila společnost Eutelsat svou flotilu Hot Bird. Vysílat se bude v normě DVB (digitální audio MPEG-2), otevřeném technickém standardu. Tak bude mít uživatel k dispozici velké množství set-top-boxů, které lze běžně koupit.

Po přiměřeně dlouhém (téměř ročním) přechodném období ukončí tedy v pondělí 13. 12. 2004 společnost SRG SSR vysílání svých rozhlasových programů z družice Astra. Obecně je možné rozhlasové stanice SRG SSR přijímat klasickou anténou - analogově a digitálně, z kabelové sítě, z internetu a ze satelitu.


Zdroj: www.infosat.lu, 30.11.2004, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/1196/srg-ssr-idee-suisse-konci-vysilani-rozhlasovych-programu-adr-z-astry/