Více nekódovaných satelitních programů
Autor: Petr Miklík , e-mail: miklik@vues.cz Přidané: 30.01.2005
Počet nekódovaných tématických programů se zvýšil. Na satelitu Eurobird 28,5 východně lze přijímat nekódovaný program Reality TV +1 a Exreme Sports TV. Ze satelitu Hot Bird 13 východně byl v rámci dočasné zaváděcí akce dostupný také program BBC Prime - (už je však opět zakódovaný). Italský kanál pro podnikatele CFN-CNBC uvažuje o tom, že bude trvale vysílat nekódovaně.

Reality TV + 1 lze sledovat ze satelitu Eurobird 28,5 východně, transpondér 11264 H, SR=22000, FEC=2/3. Program je dostupný také na kmitočtu 12240 V, SR=27500, FEC=2/3. Reality TV + 1 bude po jistou dobu vysílat nekódovaně. Program má být financovaný z reklamy. Jestliže se mu podaří, aby si zvýšil svoji popularitu, mohl by se stát součástí paketu Sky Digital.

Zone Vision ve Velké Británii vysílá také program Extreme Sports TV. Vysílání tohoto typu se díky tomuto programu se těší značné oblibě.

Programem Reality TV se prozatímní prezentace programů nekončí. Na satelitu Hot Bird 13 východně, 12245 H, SR=27500, FEC=3/4 vysílá BBC Prime. Až dosud tento program byl součástí paketů TPS, Cyfra+ a Sky Italia. Také byl možný příjem samotného programu, ale zde byl BBC Prime kódován v systému Seca.

Na stejném satelitu nedávno zahájil své nekódované vysílání program CFN-CNBC. S rozhodnutím stanice není spokojena platforma Sky Italia. Její politika je spíše opačná. Má za účel do paketu přilákat co největší počet vysílatelů nekódovaných programů. Není vyloučené, že program se také vrátí do nabídky DVB-T Mediaset.


Adrian Gąbka, www.satkurier.pl, Sat-Update.com, 26.1.2005, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/1259/vice-nekodovanych-satelitnich-programu/