CS Film se představuje
Autor: PR Press ČFS , e-mail: Leos_Pohl@iol.cz Přidané: 03.04.2005

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dne 30.3. 2005 udělila společnosti Československá filmová společnost, s.r.o. licenci k provozování televizního vysílání prostřednictvím družice na TV program CS Film. Jedná se o placený (basic TV) filmový kanál českých a slovenských filmů, které budou zpočátku vysílány každý den od 12.00 do 24.00 hodin.


Program je určen pro sítě kabelové a satelitní televize v České a Slovenské republice, kam bude distribuován prostřednictvím satelitního transpondéru ASTRA 19,2 stupně nebo Eurobird v packetu Czech Link. Zamezení neoprávněného přístupu bude zajišťováno prostřednictvím kódovacího systému Cryptoworks.

Vysílání CS Filmu bude zahájeno televizní premiérou jednoho z nejnovějších filmů, jehož název si necháváme jako překvapení. Mezi dalšími budou uvedenyuvedeny filmy jako je např. Vekslák, Kronika žhavého léta, O slavnosti a hostech, Ovoce stromů rajských jíme, Zlatá reneta, Pražská pětka, Nexus, Opus pro smrtihlava. Ze slovenské produkce pak Boxer a smrt, Polnočná omša, Slnko v sieti, Obrazy starého světa, Pavilon šeliem a další. Čeští a slovenští diváci se budou moci těšit i na řadu dalších pořadů v rámci zvláštních programových profilů, informace o filmových novinkách a doprovodné informace

Zájem o tento program je velký nejen v ČR ale především i v SR. To potvrzuje i anketa na webu satCentrum : Na otázku: Kvůli jakému typu programu byste se stal/a předplatitelem kabelové televize nebo satelitu? by podle této ankety pro program českých filmů hlasovalo 22% čtenářů v české mutaci satCentrum.cz (z více jak 1200 hlasujících), což mu zajistilo třetí místo za prvním evropským filmem a druhou hollywoodskou produkcí. V anketě čtenářů slovenské mutace satCentrum.sk se umístil jako druhý s 30% hlasů (z počtu cca 1100 hlasujících), hned za hollywoodskými filmy, ale s velkým náskokem před evropskými snímky.

Předpokládáme, že vysílání TV programu bude zahájeno ve druhé dekádě dubna letošního roku v kabelových sítích, se kterými společnost již nyní postupně uzavírá smlouvy. Program CS Film vznikl za významné podpory kabelového operátora Karneval Média.


Československá filmová společnost s.r.o.

K udělení licence řekl jeden z jejích majitelů Leoš Pohl: „Cílem TV programu CS Film je přinést divákům kvalitní zábavu, o kterou dlouhodobě jeví velký zájem, posilovat národní sebevědomí a česko-slovenskou vzájemnost a v neposlední řadě napomáhat postupně zrodu i nových filmových a televizních projektů, a to nejen v profesionální a školní, ale i amatérské tvorbě“.¨


Adresa:

Československá filmová společnost, s.r.o.
Slévačská 744/1
198 00 Praha 9


PR Press ČFS, Leoš Pohl, 3.4.2005

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/1365/cs-film-se-predstavuje/