Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 24.11.2020 - 16:31:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

CS Film začal testovat na Eurobirdu 1

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 21.04.2005


Dnešního dne začal na satelitu Eurobird 1 (umístěném na pozici 28,5 st. východně) v paketu Czechlink testovat nový kanál – CS Film. Individuální satelitní diváci jej mohou zachytit na tr. F3S, frq. 12,607 H, SR 27500, FEC 3/4, SID 1. Dnes dopoledne byla zatím přenášena pouze identifikace: CS Film, bez video a audio signálu (PIDy 8192), další testy budou následovat vzápětí tak, aby se mohlo začít se zkušebním vysíláním okolo termínu 25.4.2005. Licence k vysílání byla Radou pro rozhlasové a televizní vysílání udělena Československé filmové společnosti s.r.o., jejímž jedním z majitelů je pan Leoš Pohl.

Ten také dnes čtenářům serveru satCentrum odpověděl na první dotazy k testům:

CS Film bude placeným (basic TV) filmovým kanálem českých a slovenských filmů, které budou zpočátku vysílány každý den od 12.00 do 24.00 hodin. Program je určen pro sítě kabelové a satelitní televize v České a Slovenské republice a později i individuálním divákům, bude distribuován prostřednictvím satelitní platformy Czech Link na družici Eurobird 1. Zamezení neoprávněného přístupu bude zajišťováno prostřednictvím kódovacího systému CryptoWorks.

Jak jsme uvedli, plánuje se začít se zkušebním vysíláním TV programu okolo 25.4.2005, tedy je možné, že to nebude přesně v pondělí 25., jak uvedla některá média. Vysílání bude po dobu prvních dvou měsíců určeno pro kabelové sítě, se kterými společnost již nyní postupně uzavírá smlouvy. Jako první bude kabelový operátor Karneval Média. Pokud se týká společnosti UPC, (podle posledních informací, které redakce satCentrum získala tento týden na pražské presentaci), ta zatím v prvních dnech program do svých sítí ani do satelitní platformy UPC Direct nezařadí, což však neznamená, že by se to v budoucnu nemohlo změnit.

Větší mediální a reklamní kampaň zahájí CS Film ke konci příštího měsíce (květen 2005), po prvních zkušebních dvou měsících, kdy bude vysílání určeno pouze pro kabelové providery se, podle pana Pohla, uvažuje s abonencí i pro individuální satelitní diváky.

CS Film bude šířený v paketu Czechlink v kódu CryptoWorks a oprávnění bude, podobně jako v případě Galaxie sport, aktivováno předplatitelům na jejich Czechlink karty (ve spolupráci se společností Trade & Technology). Roční předplatné kanálu CS Film by mělo podle slov Leoše Pohla činit 1000 Kč. O zahájení abonence vás budeme včas na našem serveru informovat.

„Cílem TV programu CS Film je přinést divákům kvalitní zábavu, o kterou dlouhodobě jeví velký zájem, posilovat národní sebevědomí a česko-slovenskou vzájemnost a v neposlední řadě napomáhat postupně zrodu i nových filmových a televizních projektů, a to nejen v profesionální a školní, ale i amatérské tvorbě“ – taková byla slova pana Pohla bezprostředně po udělení licence pro CS Film, a tak nezbývá než popřát novému domácímu kanálu úspěšný start a hodně spokojených diváků.


Poznámka: Pan Pohl nám slíbil zodpovědět i další dotazy, pokud máte zájem, můžete se zeptat v diskusi pod tímto článkem, vaše dotazy mu předáme na domluveném setkání v Praze začátkem května.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 35   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.04.2005 • Česká televize bude vysílat ve formátu 16:9 [ 1 ]
22.04.2005 • RACEWORLD TV startuje volné vysílání na Astře na 19,2 st. východně
20.04.2005 • Fed Cup na Galaxii sport
20.04.2005 • Nabídku PLUS si už lze objednat [ 1 ]
20.04.2005 • Akční kanál AXN v síti UPC Direct [ 2 ]
19.04.2005 • Boomerang v České republice a na Slovensku startuje na UPC Direct [ 10 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 2

  KARTA 

11.05.2005 12:11 • WOLF
No na jednu stranu by to bylo rozumné ono 14denní promo na novou kartu. Ale zase bych spíše bral SAMOSTATNOU KARTU na CS Film. Předpokládám, že bude levnější (tedy pokud by si ji sami vydávali) než karta CZECHLINK, kterou bych stejně využíval jen kvuli CS Filmu. Zase platit předraženou kartu CZECHLINK, když mi CT a Prima běží 100% terestrálně je podle mne zbytečný luxus.
Pokud ale hned začnou kodovat bez promo (málokdo to dělá z nových PAY-TV) taxe pak vážení nedivte, že si to lidi s CZECHLIK kartou,kterou již mají a přijímají třebas i na černo nahranou Galaxií sport, nechaj taky dopálit. Ono 5minut strávený nahrávání klíčů a ID zas tam moc nezabere nakolik pak bude zdarma na co koukat...... (zas na druhou stranu, pokud bude kvalita mizerná,tak i ti, co to budou mít zdarma dohrané na své karty se na to stejně koukat nebudou, ikdyž jak říkám to budou mít zdarma).
 
 
  2marek 

26.04.2005 07:09 • tak tak tak seju mak
ano, to zní rozumně
 
 
  Ještě k tomu připrogramování n ... 

25.04.2005 21:43 • marek
Ještě k tomu připrogramování na kartu. Za cenu 1000,- Kč ročně si rád CS-Film předplatím, když bude stát za to i za vyšší poplatek. Pokud si ho ale nebudu dlouho moct pořídit oficiálně, budu hledat způsob jak jinak CS-Film otevřít, vím, že to jde. Není to o tom, že za další kvalitní program v češtině si rád nepřiplatím, pokud bude možnost oficiálního předplacení rád ji využiju od samého začátku a novou televizi tím podpořím. To, že se ale s oficiálním předplatným bude 2 měsíce meškat je určitě škoda. Proto i můj návrh s dočasným otevřením CS-Filmu po dobu prvních dvou měsíců všem oficiálním předplatitelům Czechlinku, v okamžiku oficiální možnosti předplatného zakódovat i jim a sledování této stanice vázat na předplatné.
 
 
  CZ 

25.04.2005 21:34 • tak tak tak seju mak
jenže u galaxie sport to není 28 dní, ale "jen" tuším 14 dní, nicméně v principu s tebou souhlasím - nějaké čtrnáctidenní promo by bylo vcelku rozumné
.
jinak souhlasím s ostatními, že by jsme si měli takovéto stanice hýčkat a nedohrávat si je načerno - musí také z něčeho žít a pokud se neudrží, tak další hned tak nepřibydou - a tisícovka ročně je už přijatelná částka i pro toho, kdo se tam podívá jen na tři až čtyři filmy měsíčně....
 
 
  CZ 

25.04.2005 18:49 • CZ
Je mi líto , že to zatím na CZECHLINKU hned jen tak nebude , za prvé by to mělo být aspoň 28 dní zadarmo jako u GALAXIE SPORT ( když si koupil kartu a vložil ji poprvé do přijímače ), kdy si člověk udělá názor na TV stanici a rozhodne se jestli jo nebo ne
 
 
  @Pavel Plzen 

25.04.2005 16:05 • lala
Ale ty si vubec nepochopil mou reakci. Pokud bude program stat za to, klidne budu platit 350,- za měsíc jako za HBO. Pokud to bude stát za nic, tedy poměr cena kvalita mně nepřesvědčí, tak na to koukat nebudu ani za 10,- Kč a rozhodně si to nebudu nijak dohrávat na kartu. Bokhužel většina čechů, by nejraději všechno zadarmo a ještě bude nadávat jak to stojí za ho*no.
 
 
  LALA: Kdyz bude kazdy postupov ... 

25.04.2005 15:27 • Pavel Plzen
LALA: Kdyz bude kazdy postupovat jako ty, tak tady nikdy nic poradneho nemuze vzniknout. Krom toho se obavam, ze si nic na CryptoWorks nepripalis.
Cena 1 000 Kc je velmi prijatelna a osobne si tento program predplatim, jelikoz mam rad ceske a slovensky filmy a serialy.
Drzim CS Filmu palce a doufam, ze se dostane do podvedomi divaku. Je potreba udelat poradnou reklamni kampan.
 
 
  @Petros 

25.04.2005 08:18 • lala
Prober se!!! Čech (Slovák) si to doprogramuje i kdyby to stálo 10,- za měsíc, předsi nebudeme za něco platit!!! Bohužel je takocá stále většina čechů :-(
 
 
  Jestli vůbec stojí za to si to ... 

25.04.2005 07:10 • Petros
Jestli vůbec stojí za to si to "naprogramovat". Vždyť 1.000.- Kč je dost přijatelná cena. A třeba si uvědomit, že tímto taky každý kdo si objedná tuto stanici ji podpoří. Jde přece o to, aby vznikali nové CS programy na satelitu. A její úspěch bude předurčovat, jestli se jní, méně odvážní, časem do podobného, možná i většího projektu pustí. Pokud to CS film po nějaké době zabalí z finančních důvodů, těžko čekat nějaké zlepšení situace s programy na satu u nás.
 
 
  Přijímám Czechlink. V kabelovk ... 

23.04.2005 19:42 • marek
Přijímám Czechlink. V kabelovkách to bude hned, ale proč to nemůže být pro individuální zájemce také ihned? Je mi jasné, že kvůli autorským právům chcete kódovat. Proč na přechodnou dobu, dokud nebude vyřešena abonence programu pro indiv.příjem, jednoduše nedoprogramujete tento program všem řádným uživatelům Czechlinku, kteří už přijímají takto ČT1, ČT2 a Primu? Pokud bude Váš program pěkný, nalákali byste na něj hned určitě dost diváků, protože cca 80,-Kč měsíčně zase tolik není. Takto, ten kdo tu možnost bude mít, si stejně načerno na svou kartu CS-Film nechá doprogramovat. Přemýšlejte pánové z CS-Filmu a z Trade Technology o tom.
 
 
  2CS 

23.04.2005 18:42 • Maďar
Ano - on ať se vrátí do základky a ty se vrať na střední, když neumíš napsat ani čtyři řádky bez překlepu. Pokuď chceš poučovat, tak musíš být sám dokonalý, jinak se pak nediv, že se najde někdo, kdo začne poučovat i tebe.
 
 
  @Maďar 

23.04.2005 17:51 • CS
Překlep se může podařit každému, ale hrubé chyby jako "i", "y" a čárky jsou vážné chyby. Navíc "n" a "m" jsou na klávesnici hned vedle sebe. To znaméná že to byl překlep a ne hrubá chyba.
 
 
  DOTAZ: PROMO VYSILANI CS FILM 

23.04.2005 12:54 • Pavel Plzen
Neuvazuje CS Film a nejakem promo vysilani pro majitele karet CzechLink? Stejne jako to bylo u Galaxie Sport (jiz 2x)? Myslim, ze to je nejvhodnejsi cesta jak nalakt divaka, kdyz stejne nebude mozne nekolik mesicu officalni cestou pres satelit tento program dekodovat.
1000 Kc za rok je primerena cena. Ale zda se mi, ze pro stanici je to prilis malo. kolik muze byt zajemcu o DTH? 50 000? Jiste dostane poplatky od TKR, kolik to muze hodit? Galaxie Sport chtela 5 - 6 Kc za zasuvku. Kolik aktivnich zasuvek je v CR a SR? Reklamnich zajemcu bude jiste pomalo. Pevne verim, ze tato stanice ustoji vsechny problemy a nastrahy, ktere je v budoucnu ceka.
Osobne si ji jiste predplatim, ponevac ceske a slovenske filmy a serialy mam moc rad.
Drzim palce a preji hodne divaku!
 
 
  oprava opravy 

23.04.2005 11:46 • Maďar
MEUMÍ, MEUMÍ :-D
 
 
  @Libor (oprava) 

23.04.2005 11:07 • CS
Co je to za slovo "vžyď", píše se vždyť. Za další "být" se píše s "y" a ne s "i" a navíc ještě bez čárky. Čárka napsaná pouze ve slově "nový" jinak nikde. Celá věta divně složená. Připadá mi to jako by to psal Maďar. Osobně bych se za takový příspěvek styděl!!! Každý tady jenom kritizuje a ani meumí psát bez chyb. Takoví by se měli vrátit do základní školy.


 
 
  @Libor 

23.04.2005 11:02 • CS
Co je to za slovo "vžyď", píše se vždyť. Za další "být" se píše s "y" a ne z "i" a navíc ještě bez čárky. Čárka napsaná pouze ve slově "nový" jinak nikde. Celá věta divně složená. Připadá mi to jako by to psal Maďar. Osobně bych se za takový příspěvek styděl!!! Každý tady jenom kritizuje a ani meumí psát bez chyb. Takoví by se měli vrátit do základní školy.
 
 
  pěkně řěčěno 

23.04.2005 06:57 • Libor
vvžyď dvě vv to asi koktaš nebo chceš bit zajimavy co ale libibi se mi ten nový kanal cs
 
 
  @hb 

22.04.2005 11:53 • CS
Galaxie sport ide oficiálně předplatit aj na Slovensku. Přečti si pozorně leták ke kartě CzechLink nebo si zavolaj do Ostravy do Trade Technology a tam ti to vysvělí. Nebo sa podivaj na www.trade-technology.cz
 
 
  @mirda 

22.04.2005 11:49 • CS
Hromadu důchodců má vyšší důchod než vydělají mladí lidi. Uvědom si kolik lidí dělá za minimální mzdu 7200,- Kč hrubého. To znamená že hromada důchodců se nemá tak špatně jak pořád vykřikují!!! Když nechceš platit tak se na ně čum na NOVĚ a PRIMĚ s reklamama a zavři hubu a nekecej tady o tem. Každý má možnost výběru. Každá televize musí za něco nakupovat filmy. Myslíš že je CS Film dostane zadarmo. Nikdo není takový chudák aby neměl 83,- Kč měsíčně!!! Ty taky neděláš zadarmo nebo za chleba a vodu.
 
 
  @Pejda 

22.04.2005 11:42 • CS
Když nechceš platit tak se na ně čum na NOVĚ a PRIMĚ s reklamama a zavři hubu a nekecej tady o tem. Každý má možnost výběru. Každá televize musí za něco nakupovat filmy. Myslíš že je CS Film dostane zadarmo. Nikdo není takový chudák aby neměl 83,- Kč měsíčně!!! Ty taky neděláš zadarmo bebo za chleba a vodu.
 
 
Celkový počet komentářů: 35 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|


zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist