TV Nova na satelitu nebude, JOJ TV však ano
Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 22.12.2001
Podle slov ředitele Železného nebude TV Nova vysílat svůj základní program přes satelit, TV Global (od února JOJ TV) však ano.

„Nezačneme vysílat přes satelit! Je to příliš drahé pro základní program Novy. Ten je šířen terestricky, platíme vysílače, platíme distribuci, a pokrytí je 98 – 99%, však víte – Novu máte téměř všichni.“ To jsou poslední slova generálního ředitele TV Nova, dr.Vladimíra Železného na časté dotazy diváků do svého sobotního kontaktního pořadu.

„Něco jiného je s Globalem. My budeme značnou část formátů, které vysílá televize Nova, včetně těch zábavných, vysílat také na Globalu. Nebo budou také v mírně upravené a nebo také ve slovenské podobě. To uvidíme, jak se bude vyvíjet naše přítomnost na Slovensku. A Global je vysílán přes satelit, ale jenom z důvodu distribučních. Je šířen jako distribuční signál přes satelit, to znamená na ty lokální vysílače anebo do kabelových sítí na Slovensku.

Takže na satelitu bude Global, s podstatnou částí pořadů, které můžete také, třeba v jiné podobě, vidět na Nově. To bude výhoda. Ale je to kódované, samozřejmě, není to přímé vysílání, protože se jedná o distribuci. Takže my musíme prozkoumat všechny právní souvislosti, zda se smějí prodávat například dekódovací karty na Global, neboli vlastně na slovenskou Novu. Uvidíme.“

Na závěr pak slova ředitele Novy doplníme připomenutím technických parametrů, kde TV Global (JOJ TV) vysílá:

• Na satelitu Intelsat 707, 1,0 stupňů západně, frekvence 11540 MHz, vertikální polarizace, SR 26000, FEC 3/4 - digitální vysílání je zakódované v systému Conax, přístupové karty nejsou volně distribuované.

• Pozemní vysílání bude realizované od února 2002 na třech vysílacích frekvencích: Bratislava – Kamzík, 50.kanál, Žilina – Krížava, 52.kanál a Hlohovec, 51.kanál.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/144/tv-nova-na-satelitu-nebude-joj-tv-vsak-ano/