Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 18.05.2024 - 22:32:30   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

V digitální satelitní televizi UPC Direct jsou nyní dostupné i programy ČT 1 a ČT 2

  Autor: PR Press UPC ČR, a.s. , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 19.05.2005


Společnost UPC Česká republika, a. s. se dohodla s Českou televizí o využití digitální satelitní televize UPC Direct k šíření programů ČT 1 a ČT 2. Digitální televize UPC Direct, beze zbytku dostupná na celém území ČR, nabízí až 150 TV kanálů v digitální kvalitě, dale atraktivní nabídku sedmi programů Plus a čtyři prémiové TV kanály HBO, HBO 2, Cinemax a Private Gold.


Praha 19. května 2005. Společnost UPC Česká republika, a. s. sděluje, že Česká televize s okamžitou účinností využije pro dopravu signálu ČT 1 a ČT 2 k divákům i digitální satelitní televizi UPC Direct.

Jde o tzv. dokrytí a služba UPC Direct se stala jednou z mnoha platforem, které jsou využívány pro zabezpečení pokrytí území České republiky signálem ČT. Ti předplatitelé UPC Direct, kteří dosud nemohli získávat signál ČT terestrickou cestou v odpovídající kvalitě, tak ode dneška nejsou ochuzeni o možnost sledovat oba programy ČT.

Do nabídky digitální televize UPC Direct už bylo v letošním roce zařazeno 12 nových TV kanálů. Česky nebo slovensky tak v nabídce UPC Direct vysílá už 27 TV kanálů a jejich počet by se měl dále rozšířit.

František Malina, ředitel PR a tiskový mluvčí


UPC Direct je digitální televize UPC ąířená přes satelit v České republice, Maďarsku a na Slovensku. UPC Direct zahrnuje okolo 150 vysoce kvalitních digitálních televizních a okolo 100 rozhlasových kanálů, elektronického programového průvodce (EPG) a tzv. dětskou pojistku. K 31. prosinci 2004 registrovala UPC okolo 250 000 zákazníků UPC Direct. UPC je dceřiná společnost UnitedGlobalCom, Inc. (UGC - NASDAQ: UCOMA).

Společnost UPC Česká republika je vůdčí provozovatel kabelové televize, širokopásmového internetu a digitální satelitní televize v České republice. Kabelové sítě společnosti UPC Česká republika, a.s. byly k 31. březnu 2005 v dosahu 760,000 domácností. Služby UPC využívalo k tomuto datu na 436,000 domácností, z toho 386,000 klientů služby kabelové a satelitní televize a 51,400 klientů některou z nabídek vysokorychlostního internetu chello. UPC Česká republika je dceřinou společností UnitedGlobalCom, Inc. (UGC - NASDAQ: UCOMA).

Společnost UPC přináší vedle programu běžných domácích televizí, a to ve špičkové technické kvalitě, mnoho specializovaných televizních kanálů, které jsou jinak nedostupné. Jde o filmové, česky mluvené, kanály HBO, HBO2 a Hallmark, dokumentární televizní kanály Discovery, Spektrum či Animal Planet, zpravodajské televizní kanály CNN, BBC World Service, CNBC a TA 3, hudební kanály jako třeba MTV, česky mluvené sportovní kanály Eurosport a Galaxie sport, dětský televizní kanál Jetix (opět v češtině) nebo o Private Gold, erotický kanál bez cenzury. Nabízí programy v němčině, angličtině, španělštině, ruštině, francouzštině, ale i třeba v polštině. Společnost UPC zdarma poskytuje ke kabelové televizi i zásuvku pro kvalitní příjem nejrozšířenějších rozhlasových stanic.

PR Press UPC Direct, 19.5.2005


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 17   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.05.2005 • Slyšení k digitální licenci skončila, verdikt by mohl být do září [ 4 ]
19.05.2005 • Společnost UPC Česká republika, a. s. zařazuje do vysílání digitální satelitní televize UPC Direct zpravodajský TV kanál ČT 24
12.05.2005 • Sdělení společnosti UPC Česká republika, a. s. [ 3 ]
11.05.2005 • Digitální satelitní televize UPC Direct nabízí nový filmový kanál CINEMAX [ 12 ]
10.05.2005 • Více volného fotbalu na satelitu!
04.05.2005 • ASTRA dosiahla 102 milónové celkové pokrytie

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  @martin/PayTV v Česku 

24.05.2005 08:43 • PAL+UPC
Vidím,že jsi na to došel sám - při neexistující konkurenci v Česku - je UPC direct jednooký král mezi slepými a bohužel za poloslepé považuje i své zákazníky. Vliv konkurence je báječně vidět na službě UPC Chello (internet), kterou teprve až teď předstihla služba xDSL po telef.lince od NEXTRy .
.
A úplně nakonec - pokud vím, klamavá reklama je zakázána. Chápu, že asi většina sat.serverů v ČR musí "paběrkovat" a tudíž i obolusk od UPC je jim dobrý, ale měli by si uvědomit, že přepisování klamavé reklamy je stejně neetické (ne-li trestné) jako např. porno s mladistvými. Obojí je schopno napáchat velké škody, zejména u lidí, kteří jsou více důvěřiví, anebo jednoduše nemají schopnost reálně si ověřit fakta (na což asi v UPC spoléhají a tomu je zřejmě primárně určena jejich služba - Martin jistě promine). Proto bych velice uvítal, kdyby redakce Satcentra napříště klamavou reklamu (v jakékoliv formě) buď vůbec neuveřejňovala, anebo k takovéto UPC PR zprávě okamžitě dodala malý dovětek, že se s touto zprávou minimálně neztotožňuje. Věřím,že k tomu najde více osobní odvahy než doposud.
 
 
  http://forum.digitalspy.co.uk/ ... 

23.05.2005 22:03 • Nick
http://forum.digitalspy.co.uk/board/
 
 
  pro PAL+UPC 

23.05.2005 15:57 • martin
Máš samozřejmě pravdu, že 150 programů UPC Direct nenabízí a že by lákání nových zákazníků mělo vypadat asi trochu jinak. Pokud přijímáš UPC Direct komplet včetně slovenských a maďarských stanic tak jich je včetně odkódovaných TV z MTV Networks kolem padesáti, pro českého diváka jich je na přijímači Philips jen něco přes třicet. Samozřejmě, že ostatní stanice, které vysílají volně s UPC Direct nic společného nemají. Kvalitní obraz můžeme obdivovat např. u německých RTL, SAT1, PRO7 apod.. Pokud, ale přijímáš např. italské stanice na Hotbirdu, dáš mi jistě za pravdu, pokud se nejedná o Mediaset, SKY nebo RAI, že je kvalita obrazu dost často i hodně daleko za naším UPC Direct. Já osobně bych byl také spokojenější, kdyby vysílali v UPC s větším datovým tokem a tím i s lepším obrazem, ale pak by bylo nutno i víc pronajatých transpordérů na Astře a při neexistující konkurenci v české PAY TV a při stávajícím počtu předplatitelů UPC Direct by se nám to asi neblaze projevilo i k dnešní dost vysoké ceně za tyto programy. Možná, kdyby začal vysílat před rokem a půl East Box Digital, že by situace byla jiná. Bohužel, terestrický příjem pozemních stanic nejkvalitnější nemám, kromě UPC Direct mi většinu těchto programů nikdo jiný nenabídne, a proto jsem rád i za UPC Direct, protože asi ještě nějakou dobu potrvá než nám někdo další něco srovnatelného nabídne. Uvidíme, co třeba přinese v příštím roce DVB-T.
 
 
  @ Nick 

23.05.2005 10:40 • televisa
môžeš poskytnúť adresu tebou spomínaného Sky fóra?
 
 
  @Martin a další 

21.05.2005 16:09 • PAL+UPC
Omlouvám se za "mpeg-4" , správně má být samozřejmě mpeg-2.
Co se týče ještě kvality UPC direct - vůbec by mi nevadila, kdyby se však UPC nehorázně nechvástalo "špičkovou kvalitou" a podobnými plebejskými výmysly; bohatě by postačilo, kdyby o kvalitě vůbec nemluvili, stejně jako o programech , které sami nevysílají. Současně si myslím, že předplatitelů a vybraných poplatků mají dostatek na to, aby kvalita byla opravdu na úrovni r.2005 - tzn. aby jejich vysílání alespoň splňovalo normu PAL - ne jenom u stojícího obrázku! Cest je několik a rozhodně nehodlám UPC radit, jak na to - snad mají dostatek dobře placených hlav,aby na to přišli sami.
 
 
  to martin 

21.05.2005 04:09 • Nick
Mas samozrejme pravdu, ale lidi se nezmeni. Kde jsou ty casy, kdy byli vsichni nastvani, ze v UPC Direct nejsou zadne Ceske programy. Ted tam jsou a zase to nestaci. I kdyby byla kristalova kvalita obrazu, tak si zase budou stezovat na neco jineho - 16:9, dolby digital, lepsi EPG, nizsi cena, vice programu, atp. I na SKY si lidi stezuji, zkuste si (vsichni) nekdy precist SKY forum. Kdyby byla SKY u nas v Cesku, tak by to byla naprosto bombasticka vec, ale jen na nejakou dobu. Za chvili by se to stalo beznou veci a lidi by chteli vic, stejne jako je tomu v UK, Irsku, nebo kdekoli na svete.
 
 
  pro PAL+UPC 

20.05.2005 21:21 • martin
Pleteš si pojmy s dojmy, radši si seřiď satelit. Vidím, že už máš MPEG-4, nevím, kde ho chytáš, já mám zatím MPEG-2! Samozřejmě na UPC není technická kvalita jako u programů SKY, bohužel jsme malá země, koupěschopnost je tu menší než v bohatších zemích na západě a tudíš málo předplatitelů. Bohužel nikdo jiný kromě UPC u nás PAY TV neprovozuje a bohužel není konkurence, mě spíš vadí dost vysoká cena za služby UPC. Nicméně tuto službu mám od samého začátku, s rokem 2000 se současná mnohem pestřejší nabídka česky a slovensky mluvených programů nedá rovnat. Zařazení ČT1, ČT2, ČT24 je dobrý počin, každý není stejný blázen jako já aby měl k UPC Direct ještě Czechlink a Slovaklink. Jestli tam budou i programy ČT a časem i snad STV určitě to nějaké další abonenty přitáhne a čím víc jich bude tím lépe, protože bychom z toho profitovali nakonec i my stávající předplatitelé. Když tady na satcentru čtu některé komentáře mám bohužel pocit, že tu píšou často pouze kritici jako ty, kteří se nezmůžou na nic jiného než kritizovat a nadávat, nebo v horším případě i sprosté komentáře některých primitivů. Když nejsi s UPC Direct spokojen, nikdo Tě nenutí abys ho platil a přijímal. Tím samozřejmě netvrdím, že není co zlepšovat, ale pořád něco kritizovat a být nespokojení, to nám čechům bohužel jde dobře a nejen tady, nejsme horší než všichni kolem.
 
 
  pro PAL+UPC 

20.05.2005 19:58 • mpeg-8
pro mpeg-4?
Tak to je pro mne novinka, že by UPC vysílalo už v MPEG-4!
A jen tak na závěr - 3Mbps by byl pro mpeg-4 už docela slušný datový tok - vzhledem k jeho větší kompresi a tudíž menší náročnosti na velikost datového toku.
 
 
  @Martin 

20.05.2005 17:08 • PAL+UPC
Jaképak "díky za zařazení"? Neděkuj a zaplať a vsaď se, že do roka a do dne určitě o několikanásobek více, než činí roční inflace!
A to "jen nepatrně"? POLOVIČNÍ DATOVÝ TOK někde okolo 3Mbps, to je pro mpeg-4 žalostně málo, rychlé pohyby s více detaily neuvidíš! Ostrost? Zapomeň - kup si zpět televizi o úhlopříčce 37cm, na 70cm bída s nouzí. Nalaď si jiné , nepřekomprimované stanice a uvidíš, jak má vypadat obraz v roce 2005!!
 
 
  funguje epg ? od kdy ????????? ... 

20.05.2005 16:49 • dave
funguje epg ? od kdy ??????????????????????
 
 
  ČT1, ČT2, ČT24 

20.05.2005 11:55 • martin
Mě nekostečkuje, obraz je dobrý, jen nepatrně horší než v Czechlinku. Akorát je trochu slabší zvuk a na rozdíl od Czechlinku funguje i programový průvodce a zatím nejde teletext. Díky za zařazení těchto stanic.
 
 
  Dokrytí? a v kvalitě? 

20.05.2005 11:12 • Digiman
Nic proti zákazníkům UPC,ale tento článek je jejich dalším OHLUPOVÁNÍM , naštěstí jen těch stávajících, neboť noví (dle posledního sčítání za tento rok) prakticky nepřibyli.
Zejména se nejedná o žádné dokrytí (neboť území ČR je dostatečně pokryto sat.signálem z paketu CzechLink) - ale o silně zdegradovanou přebranou retransmisi s kvalitou opravdu i pod úrovní filmů v MPEG4. Neostrost a časté artefakty (čtverečky) typické pro MPEG2 s uboze nízkou bitovou rychlostí.
UPC je si přirozeně vědomo této "kvality", takže ve většině hlavních stanic kabelových sítí, které provozuje, se snaží přijímat programy z čehokoliv jiného, jen ne ze svých paketů....
UPC by potřebovalo konkurenci jako soli...

 
 
  Ct stále testuje 

20.05.2005 10:06 • hifik
Na CT2 jde od rána zase příšerný zvuk.Je taky hrozně slabý proti CT24.Asi to stále testují.
 
 
  ČT in platforma UPC 

20.05.2005 09:42 • Durex
No až to bude v dobrem datovem toku tak klidně!!!! to je asi za rok 12tisic to radeji budu nadále používat Czechlink paket ten ma dobrý datový tok zaplatim jedenkrát poplatek za kartu 3000kc a mám klid v digitalni kvalite která jen tak nezkončí jako tomu bylo jinde s DVB-T.
vice na http://dejv.webz.cz
 
 
  UPC je jedna z mnoha platforem? 

19.05.2005 20:40 • Cha-cha
"Jde o tzv. dokrytí a služba UPC Direct se stala jednou z mnoha platforem, které jsou využívány pro zabezpečení pokrytí území České republiky signálem ČT." Co je to pitomost? To si Malina nevidí do té své dřžky??? My tady máme mnoho platforem??? Vím o CZ-Linku a teď UPC!! To se asi UPC množí, jak houby po dešti!! Jinak takový žvást z huby tiskového mluvčího nedokážu pochopit!!!
 
 
  HM TAK TO TEZKO 

19.05.2005 17:40 • TESLA NIKOLA
a to ve špičkové technické kvalitě, mnoho specializovaných televizních kanálů ,,, hahaha digitalni kostky ve spickove kvalite ma¨lino jesstli ten orezany pal s rozlišenim vhs s nizkym datovym tokem a kostkama pres pul obrazovky je spickova kvalita tak potom ty si ministr dezinformací
UZ SE KURVA VZPAMATUJTE A VYSILEJTE V PLNEM PALU A LEPSIM DATOVYM TOKEM KDO SE MA NA TEN SHIT DIVAT DYT TO MA HORSI OBRAZ JAK PIRATSKE FILMY STAHLE Z NETU FUJJ
 
 
  Nova??? 

19.05.2005 16:43 • anonym
A co Nova, s tou se nedohodnou?
 
 
Celkový počet komentářů: 17 / zobrazují se: 1 ... 17

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist