Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.02.2024 - 08:56:05   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Film+ vstupuje na naši mediální scénu

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 24.05.2005V platformě UPC Direct začal testovat nový filmový kanál, určený pro české a slovenské diváky Film+. Jedná se o novou akvizici multimediální grupy RTL s cílem proniknout po úspěšném vstupu na maďarský trh také na naši domácí televizní scénu.


Pokud proběhnou úspěšně všechna jednání, měla by být společnost UPC poskytovatelem tohoto programu i pro další providery v ČR a na Slovensku z řad kabelových operátorů a měl by být též dostupný pro abonenty satelitní platformy UPC Direct.

Jak už jsme uvedli, stojí za vznikem kanálu Film+ známá multiregionální společnost RTL, která svou orientací na evropského diváka by mohla přinést větší pestrost v nabídce filmových titulů, seriálů, koncertů a tematických pořadů. Což by v konečném důsledku mohl ocenit každý český a slovenský abonent, který by získal dosud v našich končinách nevídaný výběr americké (HBO, Cinemax, Hallmark, TCM), evropské (Europe, Europe) i české a slovenské filmové produkce (CS Film). A to ještě není vyloučen ani vstup filmového kanálu společnosti Viasat… RTL by pak k nám mohla přinést kromě oblíbené angloamerické a frankofonní nabídky i to nejlepší ze západoevropského (např. germánského či italského) regionu.

Podle základní definice programu, která je dostupná na zatím jednoduché webové presentaci na adrese www.filmplus.cz je Film+ „tematický vysílací kanál, který vysílá filmy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Cílem této vysílací stanice je poskytnout pomoc všem členům rodiny při hledání nejvhodnějšího a nejzábavnějšího programu.“

Přestože „domácí“ mutace bude vycházet z maďarského formátu kanálu Film+ (www.fplusz.hu), byl provedený (podle slov realizátorů projektu) ještě před zahájením činnosti v plánovací fázi průzkum veřejného mínění a vysílání stanice je prý přizpůsobeno místním požadavkům a očekáváním zdejších diváků. Na stanici budou vysílané i filmy, které dříve nebylo možné shlédnout, nebo které byly opravdu těžko dostupné. Strukturu programu stanic připravovali místní čeští odborníci. Podle platné české legislativy nebudou muset být, na rozdíl od maďarské mutace, filmy v obraze označované vhodností ke sledování pro určité věkové skupiny diváků.

Ve vysílání by se měly objevovat tyto žánry: akční, komedie, detektivní příběhy, vědecko-fantastické, thrillery, drama, filmy pro děti, filmy pro celou rodinu, muzikály, koncerty a seriály.

Cílovou skupina stanice budou podle presentace na zmiňovaném webu typicky tvořit mladí lidé ve městech ve věku od 20 let. Nejedná se ale o homogenní skupinu, ale skládá se ze dvou složek: nastávající maminky a střední vrstva. Střední vrstva svůj volný čas tráví aktivně; navštěvuje kina, sportuje a chodí se pobavit. Důležitý je vzhled, kvalita oděvů a také i životní styl hraje velikou roli. Pro tuto skupinu je důležitá kariéra i domov (což není překvapující, poněvadž se jedná o starší věkovou skupinu). Zajímá je zpravodajství; jsou to opravdoví světoobčané. Pro skupinu nastávajících maminek je pak mnohem důležitější rodina, stabilita a nehmotná témata (rovnost, rovnoprávnost, demokracie). Kromě již uvedeného se objevují i typické ženské charakteristiky jako jsou například recepty, rodina, domov.

Film+ nakupuje filmovou produkci hlavně z těchto zemí: USA, Anglie, Německo, Itálie, Česká republika, Francie a Maďarsko. Programy vysílané na tomto kanálu jsou 100% dabované v českém jazyce. V České republice se ročně nadabuje přibližně 300 filmů. Z důvodu velkého množství dalších pořadů tak podle tvůrců projektu i Film+ přispívá ke zlepšení místního filmového průmyslu; přináší nový kapitál a vytváří i nová pracovní místa.

Pro tvůrce stanice Film+ je důležité přinášet svým divákům nepřetržitě novou a novou produkci. Z toho důvodu se všechny filmy a seriály opakují pouze 4 - 6krát v průběhu tří let.

Film+ vysílá zkušebně od 23.5.2005 v paketu UPC Direct na Astře 1E (19,2 st. vých.), tr. 63, na frq. 10,921 H, SR 22000, FEC 5/6, SID 20349, PIDy 501/511. Signál je kódován v systému CryptoWorks a není dostupný na pronajatých receiverech Philips abonentů satelitní platformy UPC. Termín zahájení pravidelného vysílání ani zařazení do určité skupiny abonce není ještě v současné době společností UPC ČR řešen, podle ujištění vedení však čtenáři našeho webu budou o těchto krocích včas dopředu informováni.

Program kanálů Film+ pro Českou republiku připravuje společnost IKO Cable s.r.o., sídlící v Praze- Novém Městě na ulici 28.října č.9. Vedením je dosud pověřen generální ředitel z Maďarska, pan Tamás Kökény, také na webu jsou zatím zveřejněná pouze telefonní a faxová čísla do Maďarska: tel: +36-30-343-45-32, +36-1-371-48-52 a fax: +36-1-371-44-94. Společnost zveřejnila kontaktní mail: info@filmplus.cz.

Za redakci přejeme novému projektu rychlý start a hodně spokojených diváků.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 5   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.05.2005 • EK vyzvala státy, aby digitalizovaly televizi do roku 2012 [ 1 ]
20.05.2005 • Slyšení k digitální licenci skončila, verdikt by mohl být do září [ 4 ]
19.05.2005 • V digitální satelitní televizi UPC Direct jsou nyní dostupné i programy ČT 1 a ČT 2 [ 17 ]
19.05.2005 • Společnost UPC Česká republika, a. s. zařazuje do vysílání digitální satelitní televize UPC Direct zpravodajský TV kanál ČT 24
12.05.2005 • Sdělení společnosti UPC Česká republika, a. s. [ 3 ]
11.05.2005 • Digitální satelitní televize UPC Direct nabízí nový filmový kanál CINEMAX [ 12 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Jen na vysvětlenou: Tuli Tuli ... 

24.05.2005 18:49 • poznámka
Jen na vysvětlenou: Tuli Tuli reaguje na titulky na programu Europe, Europe, nick bla, bla zase píše o kanálu Film+. Takže pravdu máte oba!
 
 
  Vysiela od pondelka s čistým d ... 

24.05.2005 18:43 • jak
Vysiela od pondelka s čistým dabingom
 
 
  Ne titulky, ale české znění!!! 

24.05.2005 18:18 • bla bla
Je tam napsany:Programy vysílané na tomto kanálu jsou 100% dabované v českém jazyce.
Takže ty si taky nechytrač.
 
 
  Bude v původním znění, ale s českými titulky.... 

24.05.2005 11:33 • Tuli Tuli
Kdyby jsi trošku četl, tak to tu bylo už několikrát psané! Bude vysílán v původním znění, ale s českými titulky!!! Předpokládá se, že zahájí své vysílání do 2 měsíců, ale je to jen neoficiální informace z různých zdrojů!
 
 
  Europa,europa ma začit vysílat ... 

24.05.2005 08:10 • re
Europa,europa ma začit vysílat v cestine?Kdy,kde,jak?dekuji.
 
 
Celkový počet komentářů: 5 / zobrazují se: 1 ... 5

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist