Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.05.2024 - 09:04:48   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

ČT zvýší v roce 2012 investice do vlastní výroby

  Autor: PR Press ČT , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 23.01.2012


Více peněz na dramatickou tvorbu a inteligentní zábavu. Celkové investice České televize do výroby vlastních pořadů se v roce 2012 zvýší o 150 milionů korun proti roku 2011 a o 300 milionů korun proti plánům bývalého vedení. Vyplývá to z rozpočtu České televize na rok 2012, který Rada České televize schválila na svém zasedání konaném dne 11. ledna 2012.


Česká televize v roce 2012 vloží do externí výroby celkem 2 miliardy a 300 milionů korun. Celkově na výrobu a vysílání pořadů půjde více než 5,1 miliardy Kč, což je přes 75 % z celkového rozpočtu ČT na rok 2012. Petr Dvořák tak plní jeden ze záměrů, které byly součástí jeho kandidátského projektu před volbou generálního ředitele ČT: zvýšit objem výroby pořadů a snížit režijní náklady ČT. „Česká televize musí zůstat hlavním producentem domácí původní tvorby a být garantem výroby kvalitních pořadů a filmů, které budou udávat na televizním trhu tón. Pořady inovativní, s přidanou hodnotou a ambicí dokázat, že veřejná služba může být atraktivní,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Česká televize zvýší objem peněz do původní dramatické tvorby o třetinu oproti roku 2011. Vyšší rozpočet má rovněž zábava, akvizice kvalitních zahraničních filmů, dokumentů a seriálů. Více peněz půjde i na sport, především kvůli dražším vysílacím právům na velké akce, jichž se zúčastní čeští reprezentanti. „Česká televize se otevírá nové tvorbě, chce do ní více investovat, aby se z programů ČT1 a ČT2 staly špičkové okruhy s velkým diváckým potenciálem. Během roku 2012 připravíme několik nových seriálových cyklů, původních dramatik, desítky velkých původních dokumentů a přes stovku menších. Ve hře jsou nové vědomostní soutěže, vzdělávací reality show a publicistické cykly,“ říká ředitel programových okruhů Milan Fridrich.

Například pro rok 2012 je v tuto chvíli plánováno 18 premiér koprodukčních distribučních filmů, na kterých se podílí Česká televize: 12 snímků bude hraných a 6 dokumentárních. Rozpracovaných filmů je ovšem mnohem více. „Česká televize bude i v příštím roce hlavním koproducentem původní české filmové tvorby. V kategorii velkých dokumentů pak jednoznačně dominuje,“ doplňuje ředitel výroby Václav Myslík.

V roce 2012 nabídne Česká televize divákům řadu nových projektů od vzdělávání přes dětskou tvorbu až po kvalitní dokumenty. S výrazným rozvojem se počítá v oblasti Nových médií a investice půjdou nejen do ČT24, ale příští rok také znatelně do vysílání ČT4, která se připravuje na Letní olympijské hry, Mistrovství světa v hokeji a Mistrovství Evropy ve fotbale. Například rozpočet na dětskou tvorbu zůstává ve srovnatelné výši s rokem 2011. Novinkou je rozprostření peněz na projekty pro nejmenší a mládež mezi více center. Petr Dvořák chce tvorbu pro děti zpřehlednit a samozřejmě zkvalitnit: „Není žádným tajemstvím, že dětská tvorba je jednou z mých priorit. Při laickém pohledu na rozpočet by si někdo mohl myslet, že peněz na dětské pořady je přitom méně. Ve skutečnosti je jich stejně jako v roce 2011. Jen se na výrobě tohoto typu pořadů bude podílet více center, než jen to pro děti mládež.“

Rozpočet České televize na rok 2012 umožní novému vedení rozjet celou řadu novinek, ale ještě stále má plánovaná výroba své limity. „V příštím roce bude vysílací schéma ještě z větší části vycházet z výroby zadané předchozím vedením. Současný tým generálního ředitele Petra Dvořáka nyní poprvé stavěl rozpočet a výrobní úkol částečně podle svých představ a ty se začnou na obrazovkách projevovat zhruba ve druhé polovině roku a naplno pak v roce 2013,“ říká ředitel programových okruhů Milan Fridrich.

Rozpočet České televize byl schválen ve výši 6,970 miliardy korun. Z něj ovšem musí státu odvést například DPH cca 540 milionů korun a uhradit náklady na šíření signálu více než 400 milionů korun. Přestože je rozpočet České televize proti roku 2011 nižší o 230 milionů korun, investice do externí výroby stoupnou proti původním plánům až o 300 milionů korun. Naopak nižší výdaje jsou plánovány v oblasti provozních výdajů.


Michaela Fričová, tisková mluvčí ČT


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.01.2012 • Koprodukční filmy České televize uspěly u kritiků
11.01.2012 • 100 dní Petra Dvořáka v čele České televize
10.01.2012 • Nová kolektivní smlouva České televize podepsána
04.01.2012 • Tlačová informácia zo dňa 4.1.2012 - Na vysielanie počas sviatkov sa diváci sťažovali menej ako pred rokom
01.01.2012 • Společnosti Mediafax, Jyxo a BLOG Internet jsou ode dneška součástí CET 21
23.12.2011 • Jan Mrzena a Vlastimil Ježek odcházejí z České televize

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist