Václavák dnes večer uvítá zástupy kytaristů – zahrají za zákaz jaderných zbraní
Autor: PR Press Svět bez válek a násilí , e-mail: info@svetbezvalek.cz Přidané: 02.10.2012

Dnes v 18 hodin se na Václavském náměstí v Praze vyrojí dav kytaristů, kteří společně zahrají na podporu Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní. Ta má přimět Českou republiku, aby se připojila k zemím, které aktivně podporují zákaz jaderných zbraní.


Kampaň vyvolala pozitivní ohlas u řady hudebníků a známých osobností. Zákaz jaderných zbraní již v tuto chvíli podporují například herec Jan Budař, písničkář Vlasta Redl nebo herečka Táňa Fischerová. Účast na dnešní Kytarové MírPárty dle webu kytary.svetbezvalek.cz potvrdila řada hudebních skupin a kytaristů. “Samozřejmě rádi uvítáme kohokoli, kdo zvládne zahrát základní akordy na kytaru nebo podobný drnkací nástroj a chce si tento zážitek vychutnat v pozici čelem k publiku. Od půl šesté večer bude probíhat rychlý nácvik, v 18 hodin pak začne samotné představení, které bude trvat zhruba 15 minut,” upřesnila Táňa Bednářová, předsedkyně pořádající organizace Svět bez válek a násilí.

“O ideálu světa bez jaderných zbraní se sice hodně mluví, ale zatím se pro něj málo dělá. Ve světě je stále nepředstavitelných 20 000 jaderných hlavic, z nichž tisíce jsou v pohotovostním režimu. A to přesto, že panuje shoda nad tím, že by jejich použití mělo katastrofické humanitární následky,” uvedla Jana Jedličková, mluvčí Světa bez válek a násilí. Ten je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní, která působí ve více než 60 zemích světa a jejím cílem je zahájit jednání o úmluvě, která by jaderné zbraně postavila mimo zákon podobně, jako byly zakázány zbraně chemické či biologické.

“Vznik takovéto úmluvy již podporují tři čtvrtiny zemí na světě a my usilujeme o to, aby se k nim připojila i Česká republika. Je na čase, aby podpora zákazu jaderných zbraní zazněla i z místa, kde Obama před třemi lety přednesl svou vizi světa bez jaderných zbraní,” dodala Jedličková.

„Věříme, že díky dnešní akci získáme podporu dalších osobností, které by kampani pomohly nabrat na síle, a samozřejmě se pokusíme toto téma přinést mezi české politiky, kde mu zatím nebyla věnována přílišná pozornost” pokračuje Bednářová. „Zákaz jaderných zbraní si zaslouží podporu z obou stran politického spektra, zvláště nyní, kdy svět s obavami sleduje vývoj na Blízkém východě,“ doplnila Jedličková.


Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí působí od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě. V roce 2009 iniciovala první Světový pochod za mír a nenásilí – mezinárodní projekt, k němuž se připojily tisíce organizací, institucí, osobností a politiků z téměř stovky zemí. www.svetbezvalek.cz. Svět bez válek a násilí je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní (ICAN), která působí ve více než 60 zemích světa. Informace o české kampani za zákaz jaderných zbraní najdete na: www.svetbezvalek.cz/cs/kampan-za-zakaz-jadernych-zbrani.


Táňa Bednářová, Jana Jedličková, Svět bez válek a násilí

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/17638/vaclavak-dnes-vecer-uvita-zastupy-kytaristu-zahraji-za-zakaz-jadernych-zbrani/