ČT na Colours of Ostrava: Záznamy koncertů, pět tisíc návštěvníků a dokument Moje Colours
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 25.07.2013
Česká televize byla letošním hlavním mediálním partnerem festivalu Colours of Ostrava. Vedle zázemí pro návštěvníky dvanáctého ročníku ve stanu nového kulturního kanálu ČT art zde Česká televize pořídila pro pořad ČT live záznamy koncertů ze dvou festivalových scén a natáčela dokument režisérky Markéty Nešlehové Moje Colours.


„Colours of Ostrava je hudební festival, který uznává podobné hodnoty jako Česká televize ve svém programu“, okomentoval podporu veřejnoprávní televize její generální ředitel Petr Dvořák a dodal: „Hudba, kterou zde můžete slyšet, je pestrá, kvalitní a nekomerční v tom dobrém slova smyslu. A to je přesně způsob, jakým chceme dělat i my program České televize a v čem se společně s pořadateli festivalu názorově potkáváme.“

Česká televize pořídila na Colours of Ostrava záznam ze dvou festivalových scén. V pořadu ČT live, který bude od podzimu patřit do programové skladby kanálu ČT art, se tak objeví tuzemské osobnosti i kapely jako The Coolers, Lucie Šoralová a La Alma, Xindl X, The Prostitutes a Umakart. Ukázky z jejich vystoupení prokládané rozhovory s interprety připomenou v padesátiminutovém bloku jedinečný festivalový zážitek. Na druhém pódiu zachytila Česká televize vystoupení Glenna Kaisera, The Rocket Dogz, Ganstagrass, 17 Hippies a Agnostic Mountain Gospel Choir. I jejich vystoupení si televizní diváci připomenou s odstupem času v pořadu ČT live.

O vlastní zachycení festivalu Coulours of Ostrava Česká televize usiluje také prostřednictvím dokumentu režisérky Markéty Nešlehové Moje Colours, který obsáhne příběhy lidí spjatých od samého počátku s tímto hudebním děním a který je natáčen v delším časovém rozpětí. Podstatný záběr letošního ročníku v něm pochopitelně nebude chybět stejně jako podíl fanoušků, které Česká televize oslovila s výzvou, aby na akci pořídili na mobil nebo fotoaparát svůj zážitek z akce a stali se tak jeho součástí.

Jak fotograficky ztvárnit hudbu bylo také téma jednoho z workshopů, které probíhaly ve stanu kulturního kanálu ČT art. Ten během čtyř dní využilo více než pět tisíc hudebních fanoušků, kteří si vedle fotografování mohli pod dohledem vedoucího redaktora kulturní redakce ČT Petra Viziny a šéfky ostravského zpravodajství Gabriely Lefendy vyzkoušet také práci před kamerou a odnést si domů DVD s vlastním vystoupením.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/19101/ct-na-colours-of-ostrava-zaznamy-koncertu-pet-tisic-navstevniku-a-dokument-moje-colours/