Kanály AFN přerušily od 1. 10. 2013 satelitní vysílání
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 07.10.2013
Většina televizních programů americké armády (AFN) několik dní nevysílá řádný program. Důvodem přerušení vysílání je tzv. government shutdown (uzavření vlády), které probíhá od 1. 10. 2013 a znamená pozastavení financování institucí i veřejných služeb (včetně vysílání AFN) z rozpočtu USA.


AFN (American Forces Network) je síť televizních kanálů, které vysílají pro vojáky na amerických základnách mimo území USA. Programovou nabídku AFN mohou přijímat američtí vojáci a jejich rodiny, kteří pobývají m. j. v Německu, Itálii nebo Jižní Korei. V Evropě paket vysílá z družice Eutelsat 9A (9° východně) a je kódován v systému PowerVu.

V nouzovém režimu pokračuje jen vysílání kanálu AFN News a rozhlasových stanic. Např. dočasně není možné sledovat seriály a filmy (kanály AFN Atlantic, AFN Prime, AFN Movie, AFN Family), přímé přenosy sportovních utkání (AFN Sports HD, kmitočet 11,766 GHz, vertikální polarizace). Místo programu je šířeno sdělení, které informuje o problémech AFN. Nevysílá ani program The Pentagon Channel (zobrazí se jen identifikace a logo stanice).


Parametry pro příjem paketu AFN:

družice: Eutelsat 9A
orbitální pozice: 9° východně
kmitočet: 11,804 GHz
polarizace: vertikální
Symbol Rate: 27500 kSymb/s
FEC: 3/4
norma: DVB-S/QPSK


S využitím zdroje: sat-charts.eu; SatExpert, Satkurier.pl, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/19427/kanaly-afn-prerusily-od-1-10-2013-satelitni-vysilani/