Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 03:31:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Svět evropské placené televize
1. část: Německo

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 31.01.2002


V tomto 5 dílném seriálu si zmapujeme situaci v oblasti placené televize v Evropě. Na mušku si vezmeme Německo, Velkou Británii, Španělsko, Polsko a Rusko. Podíváme se blíže na její současný stav, historii i budoucí perspektivu. A snad se už i u nás dočkáme zlepšení – viz poslední info o EastBox Digital, potencionálním konkurentovi UPC Direct.

Na našem webu jsme se tématu placené televize již věnovali, viz Téma měsíce 09/2001 Digitální vysílání kontra analogové a Téma měsíce 11/2001 Placená televize (Pay-TV).

Této témě se nedávno věnoval i E-Trend v článku s podtitulkem „Veľké trhy bývalého socialistického bloku majú platené televízie, väčšinu programov však preberajú“. Protože jejich článek obsahuje řadu zajímavých informací jak pro slovenské, tak i pro českého čtenáře, přinášíme vám jej ve volném českém překladu.

Německý trh se v oblasti pay-tv otevřel v roce 1998, kdy do něj vstoupil mediální magnát Leo Kirch se společností Kirch-Gruppe, vstupním kapitálem sedm miliard marek (cca 120 mld. Kč) a předplaceným televizním balíkem Premiere World.

Reklamní kampaň zaměřili na největší výhodu Pay-TV - možnost volby a vytvoření individuálního televizního programu z archívu společnosti. Dalším lákadlem měli být sportovní přímé přenosy a souhrnné relace, na které Kirch-Gruppe zakoupila výhradní práva. Premiere World se tak stala v oblasti sportovního vysílání vážným konkurentem státní televize.

Úvodní abonentský boom se zastavil koncem roku 2000, kdy se počet připojených domácností vyšplhal na skoro 2,5 milionu. Vloni se však příliv koncesionářů dramaticky zbrzdil.

Zástupci Kirch-Gruppe viděli problém hlavně v technologii placené televize. Je pravda, že atraktivitu balíku Premiere World snižuje i pro domácí příjem nutný dekodér D-Box na zpracování digitálního signálu, který představuje pro potenciálního zákazníka dodatečné výdaje, přičemž nefunguje bezchybně.

Úbytek abonentů se Kirch-Gruppe snažila zastavit novou programovou strukturou, nižšími cenami, interaktivními službami a zahrnutím dekóderu do ceny balíku Premiere World.

Trochu jinak se ale na současné problémy dívá mediální podnikatel Rupert Murdoch, zastoupený v Premiere World dceřinnou společností BskyB. Ten vidí důvod stagnace v chybách managmentu. BskyB - Pay-TV je společnost, která v Anglii pracuje na podobném principu jako Premiere World a v současnosti překročila 5,5 miliónů abonentů. Také její roční bilance neskončila v červených číslech. Do konce roku 2003 by se počet jejích abonentů měl zvýšit až na sedm miliónů. Ale o tom se dočtete až v příštím pokračování.

volně zpracováno podle článku na webu E-TREND / ROMAN SCHÖNWIESNER, PATRIK GARAJ, JÁN ZÁBORSKÝ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.02.2002 • Svět evropské placené televize
3.část: Španělsko
01.02.2002 • Svět evropské placené televize
2.část: Velká Británie
30.11.2001 • PREMIERE WORLD - placená televize u našich západních sousedů [ 3 ]
13.11.2001 • V Poľsku povolili fúziu - čo s UPC Direct v ostatných krajinách? [ 3 ]
28.10.2001 • Fúzia Cyfra+ s Wizja TV [ 2 ]
15.10.2001 • TV hra Denki Block! populárnejšia ako Tetris

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist