MTV Live HD na novém transponderu družice Astra 1M
Autor: Petr Miklík , e-mail: petr.miklik(zavináč)seznam.cz Přidané: 09.01.2014

Placený televizní hudební kanál MTV Live HD pro předplatitele platformy Sky Deutschland zahájil vysílání na novém kmitočtu satelitu Astra 1M na orbitální pozici 19,2° východně, na transponderu č. 23, který byl dříve využíván pro analogové šíření stanice Tele 5.


Mluvčí operátora Sky Deutschland uvedla pro německý server Infosat, že kvůli změně transponderu po zákazníky Sky až dva dny nebude možné tuto stanici přijímat. Šíření na dosavadní pozici - kmitočet 11,778 GHz, vertikální polarizace, SR 27500 kSymb/s, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK – bylo ukončeno.

Program MTV Live HD zahájil vysílání na transponderu č. 23 satelitu Astra 1M, který byl dříve využíván pro analogové šíření stanice Tele 5 – frekvence 11,553 GHz, horizontální polarizace, SR 22000 kSymb/s, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK.

Hudební kanál MTV Live HD vysílá nepřetržitě a nabízí živou hudbu, hudební videoklipy a hudební dokumenty ve vysokém rozlišení. V programovém schématu nechybí produkce např. MTV Unplugged, MTV World Stage, MTV European Music Awards, MTV Video Music Awards a MTV Live.

Od 4. 4. 2012 se program stal součástí paketu Sky Welt a je k dispozici pro všechny klienty Sky HD se satelitním připojením v Německu a Rakousku. Internet: www.sky.de, www.mtvnhd.com.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/19832/mtv-live-hd-na-novem-transponderu-druzice-astra-1m/