NHK zkušebně odvysílá řadu projekcí z Olympijských her v Soči ve formátu Super Hi-Vision 8k
Autor: Petr Miklík , e-mail: petr.miklik(zavináč)seznam.cz Přidané: 24.01.2014
Japonský veřejnoprávní vysílatel NHK úspěšně realizoval zkušební pozemní vysílání ve svém novém formátu Super Hi-Vision 8k. Test v pásmu UHF provedly Vědecké a technické výzkumné laboratoře (Science & Technology Research Laboratories) ze svého zařízení v Hitoyoshi na jihu Japonska, a signál byl úspěšně přijímán ve vzdálenosti cca 27 kilometrů.


Japonský vysílatel spustí řadu veřejných projekcí ve formátu 8k během nastávajících Zimních Olympijských her v Soči. Bruslení bude přenášeno živě pro diváky v hale NHK Fureai v tokijské čtvrti Šibuja, kdežto v NHK Nagoya Station budou prezentovány záběry z Olympijských her v Soči a další obsah ve formátu 8K při příležitosti šedesátého výročí televizního vysílání v japonském městě Nagoja.

Nový formát Super Hi-Vision vyvíjí vysílatel NHK už od roku 1995. Formát 8K má rozlišení 7680 x 4320 obrazových bodů, t.j. čtyřikrát vyšší rozlišení než má formát 4K (Ultra HD) a šestnáctkrát vyšší rozlišení než současný formát HD!


S využitím zdroje: Julian Clover, broadbandtvnews.com, 23. 1. 2014, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/19901/nhk-zkusebne-odvysila-radu-projekci-z-olympijskych-her-v-soci-ve-formatu-super-hi-vision-8k/