Skupina SES si objednala satelit SES-10
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 20.02.2014
Lucemburský satelitní provozovatel SES si u společnosti Airbus Defence and Space (dříve Astrium) objednal nejnovější telekomunikační satelit SES-10. Dnes, ve čtvrtek 20. 2. 2014 skupina SES sdělila, že satelit poskytne vyšší kapacity pro SES v Latinské Americe. Podrobnosti o finanční transakci nebyly zveřejněny. Nový satelit si objednala plně vlastněná dceřiná společnost SES s názvem SES Satellite Leasing a družice dále rozšíří kapacity skupiny SES v Latinské Americe a Karibské oblasti.


To bude možné s využitím výkonné zóny ozáření, která bude zaměřena na to, aby bylo možné poskytovat DTH, firemní a širokopásmové služby v celém regionu.

Satelit SES-10 pokryje signálem Mexiko, Střední Ameriku, Jižní Ameriku a Karibskou oblast. Družice bude umístěna na orbitální pozici 67° západně, jak je stanoveno ve smlouvě mezi Andským společenstvím (Bolívie, Kolumbie, Ekvádor, Peru) a skupinou SES, která reguluje využití satelitní sítě Simon Bolivar 2 Andským společenstvím. Speciálně koncipovaný signál družice SES-10 pro členské státy Andského společenství spolu s optimálním elevačním úhlem poskytne jedinečné možnosti telekomunikačním operátorům, televizním společnostem a poskytovatelům služeb v andských zemích.

Družice SES-10 bude vynesena do vesmíru na palubě nosné rakety SpaceX Falcon 9. Satelit bude disponovat padesáti výkonnými transpondery v pásmu Ku, poskytne náhradu a dodatečné kapacity na orbitální pozici 67° západně pro stávající družice AMC-3 a AMC-4. Od roku 2010 skupina SES nabízí klientům v tomto regionu služby z orbitální pozice 67° západně. Družici SES-10 konstruuje společnost Airbus Defence and Space na základě platformy E3000.

Satelit by měl být v provozu na geostacionární oběžné dráze po dobu patnácti let, přitom využívá elektrický plazmový pohonný systém pro manévrování ve vesmíru, chemický systém pro dosažení oběžné dráhy a pro některé orbitální manévry. Družice SES-10 bude disponovat elektrickým výkonem 13 kW a očekávaná hmotnost při startu na nosné raketě Falcon 9 bude cca 5300 kilogramů. Satelit bude také vybaven flexibilními povelovými přijímači, jejichž kmitočtová flexibilita umožní robustní řídící spojení s družicí.

SES-10 je desátým satelitem, který si skupina SES objednala u společnosti Airbus Defence and Space. Internet: www.ses.com


S využitím zdroje: Infosat.de, 20. 2. 2014, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/20030/skupina-ses-si-objednala-satelit-ses-10/