Představenstvo Českých Radiokomunikací má nového člena - Patricka Tillieux
Autor: České Radiokomunikace , e-mail: info@radiokomunikace Přidané: 28.04.2014
Novým členem představenstva Českých Radiokomunikací a.s. se k 21. dubnu 2014 stal Patrick Tillieux. Stávající člen Alexander Winkler končí své funkční období 30. dubna 2014. České Radiokomunikace však budou i nadále využívat rozsáhlých odborných znalostí a dlouholetých zkušeností Alexandra Winklera ve svém budoucím rozvoji.


Změna v obsazení představenstva je odrazem nové strategie společnosti nadále prohlubovat své zaměření na inovativní služby a technologie pro média, zejména v oblasti propojování světa internetu a televize prostřednictvím OTT služeb a Media Cloudu.

Patrick Jean Victor Tillieux (*1957, Belgie) je zkušeným odborníkem na mezinárodní úrovni v oblasti televizního a rozhlasového vysílání. Řadu zkušeností získal v celosvětově známých televizních stanicích, kde se podílel na zavádění nových technologií do praxe. V současné době žije ve Velké Británii a pracuje pro Red Bee Media jako CEO a zároveň člen představenstva. První krok do mediálního průmyslu udělal před více než 20 lety, kdy v roce 1989 nastoupil do francouzské komerční stanice TF1.

V letech 1991-1994 stál u zrodu sportovního kanálu Eurosport. Od té doby zastával řadu vedoucích pozic v oblasti televizního vysílání, včetně známých stanic RTL, Canal + nebo SBS Broadcasting Europe a dalších v sousedním Německu, Belgii nebo Nizozemí. Je absolventem Katholieke Universiteit Leuven v Belgii, kde získal dva magisterské tituly v oblasti stavebního inženýrství a průmyslové správy.

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.


Petra Miterová, Neopublic Porter Novelli

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/20306/predstavenstvo-ceskych-radiokomunikaci-ma-noveho-clena-patricka-tillieux/