Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 21:47:19   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Brněnské studio by mělo pod novým ředitelem zvýšit svoji otevřenost i kreativitu

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 19.06.2014Ředitelem regionálního televizního studia v Brně se stane Jan Souček. Jeho jmenování dnes navrhl členům Rady ČT generální ředitel České televize Petr Dvořák. Rozhodl tak v návaznosti na otevřené vícekolové výběrové řízení, které Česká televize vyhlásila letos v dubnu.


„Do vedení brněnského studia jsme hledali osobnost, která prokáže nejen vysoké odborné znalosti a kompetence, ale přesvědčí nás i o tom, že má skutečné odhodlání a chuť pozdvihnout prestiž studia a zapojit jej do širší spolupráce s ostatními významnými institucemi v regionu,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Jsem přesvědčen o tom, že se nám to podařilo, a že se nástup Jana Součka stane jak příležitostí naplno využít stávající kreativní možnosti studia, tak šancí nastavit otevřený dialog s odbornou veřejností i akademickou sférou.“

Česká televize veřejně vyhlásila výběrové řízení na post ředitele regionálního televizního studia v Brně v dubnu letošního roku, přihlásilo se do něj devatenáct kandidátů. Jan Souček má jako vítěz tohoto řízení nahradit ve funkci Karla Buriana, kterému mandát končí již v červnu.

„Důvěry, kterou jsem od České televize dostal, si vážím a výkon funkce ředitele brněnského televizního studia vnímám jako výzvu i závazek. V brněnské televizi je na co navazovat a ještě více je toho možné zlepšit. Chtěl bych brněnskému studiu vrátit ducha hrdého, zodpovědného a respektovaného patriota,“ říká Jan Souček, který by se chtěl věnovat například užší spolupráci s vysokými školami a místními renomovanými kulturními institucemi, posilování aktivit v oblasti divadelní a hudební tvorby, tvorby pro děti a mládež, folklóru či etnologie.

Jan Souček se narodil v roce 1974 v Brně, absolvoval brněnskou právnickou fakultu a svou mediální dráhu odstartoval v roce 1994 jako reportér Televizních novin TV NOVA. V uplynulých dvaceti letech prošel řadou výkonných i manažerských pozic v elektronických médiích i v komerční sféře komunikačních agentur. V televizním studiu Brno působil mimo jiné v letech 2007–2012 jako šéfdramaturg zábavné tvorby. Nyní vyučuje rozhlasovou žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a současně je editorem zpravodajství a publicistiky v Českém rozhlase. Žije v Brně.

Posledního kola výběrového řízení se spolu s Janem Součkem zúčastnilo dalších pět kandidátů, Radim Jansa, Jiří Králík, Pavel Krumpár, Zuzana Zelinová a Karel Zýka.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/N4CDVC Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.06.2014 • S Rádiom Regina Banská Bystrica v sobotu na dvoch kolesách
05.06.2014 • Otvorenie Magio pláže v Bratislave
03.06.2014 • Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací se stává Martin Gebauer
30.05.2014 • Továrna společnosti Changhong v Nymburce se rozšiřuje
22.05.2014 • Alan Záruba novým kreativním ředitelem skupiny Nova
16.05.2014 • Magio pláž bude opäť symbolom leta v Bratislave

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist