Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 11:17:29   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Slovak Telekom spokojný s výborným štartom DIGI TV a debutom LTE!

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 08.08.2014


Skupina Slovak Telekom včera oznámila finančné výsledky za prvý polrok 2014.


Medzi najvýznamnejšie momenty patria:

- takmer rovnaká úroveň výnosov za prvý polrok v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka
- medziročný rast výnosov všetkých dcérskych spoločností v rozmedzí od 4 do 93 percent
- výborné výsledky Chytrej ponuky: triple-play balíky oživili predaj hlasových programov pevnej linky o viac ako 300% a predaj TV služieb o 100%
- nová DIGI zaknihovala výborný štart za prvé dva mesiace predaja
- Skupina Slovak Telekom má už 455 tisíc zákazníkov digitálnej TV
- štart Aplikačného obdobu je ďalším míľnikom v ICT segmente Slovak Telekomu
- debut LTE s rýchlosťami 150/50 Mbps v Bratislave (začiatkom apríla), pokrytie hlavného mesta (druhá polovica mája)
- LTE pokrytie k 1.7.2014: 35 percent populácie a 38 miest a ich okolie
- nové služby v mobilnej oblasti: Deezer a MyWallet v komerčnej prevádzke


Skupina Slovak Telekom v prvom polroku 2014 s rastom výnosov dcérskych firiem a množstvom noviniek v portfóliu:

- Výnosy za prvý polrok 2014: takmer 390 miliónov eur
- Počet zákazníkov digitálnej TV dosiahol 455 tisíc
- Rast výnosov ICT segmentu a nových biznis služieb


Prvý polrok bohatý na nové služby, riešenia a technológie:

„Za prvých šesť mesiacov tohto roka sme vzhľadom na situáciu na trhu dosiahli dobré výsledky. Uviedli sme viaceré nové služby, technológie a naštartovali tiež nové aktivity, ktoré majú potenciál generovať v budúcnosti ďalšie výnosy. Mobilné dáta sú na vzostupe, máme výborne rozbehnutý rok v oblasti ICT a počet zákazníkov digitálnej TV v skupine dosiahol už 455 tisíc. Pozitívne správy majú aj naše dcérske spoločnosti: Zoznam rastie v on-line, PosAm má silný polrok a darí sa aj DIGI Slovakia,“ bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.


Výnosy Skupiny a společnosti:

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvý polrok 2014 celkové konsolidované výnosy vo výške 389,2 milióna eur, medziročne ostávajú približne na rovnakej úrovni. Výnosy spoločnosti PosAm medziročne stúpli až o 93%: za šesť mesiacov 2014 už dosiahli 22,6 milióna eur, čo je výborný výsledok v ICT oblasti. Výnosy DIGI Slovakia dosiahli za prvý polrok 2014 úroveň 13,5 milióna eur a v plnej miere napĺňajú očakávania, s akými Slovak Telekom realizoval akvizíciu spoločnosti v minulom roku.

Výnosy Zoznam a Zoznam Mobile sa voči minulému roku zvýšili o štyri percentá na 3,0 milióna eur a majú za sebou úspešný najmä druhý kvartál.


Oblasť pevnej siete:

V oblasti pevnej siete došlo od 1. apríla 2014 k významnej novinke. Slovak Telekom výrazne posilnil predaj balíkov služieb pevnej siete cez tzv. Chytrú ponuku. Výhodnejšie kombinácie viacerých služieb v balíku sa odrazili vo viacerých segmentoch: oživil sa aj predaj hlasových programov, počet ich aktivácií stúpol v druhom kvartáli o viac ako 300%.

Chytrá ponuka ovplyvnila aj segment digitálnej televízie. Počet zákazníkov Magio TV stúpa a etabluje sa aj nové portfólio v Chytrej ponuke. Rast nových aktivácií služieb digitálnej TV v druhom štvrťroku stúpol takmer o 100%.

Segment digitálnej televízie navyše ovplyvnil aj úspešný druhý kvartál DIGI Slovakia, ktorá predstavila nové portfólio pod názvom Nová DIGI. Lepšia kvalita obrazu, nový set-top-box i programová ponuka za nezmenenú cenu štartovala k 1. mája 2014 a má za sebou úspešné prvé dva mesiace predaja. Celá skupina Slovak Telekom mala k 30.6.2014 už 455 tisíc zákazníkov TV služieb.

Medziročne stúpol aj počet širokopásmových prístupov, k 30.6.2014 dosiahol 540 tisíc prístupov na úrovni celej Skupiny Slovak Telekom. Darí sa aj ICT segmentu, ktorý popri zvyšovaní výnosu otvára aj nové biznis príležitosti. Po otvorení dátových centier a uvedení ponuky cloudu pristúpil Slovak Telekom k ďalšej kapitole v ICT sfére – k 15. máju 2014 odštartoval vlastný obchod s aplikáciami, kde nájdu klienti inovatívne aplikácie pre svoj biznis.


Oblasť mobilnej siete:

K 30.6.2014 využívalo mobilné služby Slovak Telekomu spolu 2,237 milióna zákazníkov. Podiel zmluvných zákazníkov naďalej presahuje 64%. V štruktúre výnosov z mobilných služieb naďalej stúpa podiel nehlasových služieb a za celý prvý polrok 2014 presahuje 36% ARPU (priemerného výnosu na zákazníka).

V mobilnej oblasti je kľúčovou novinkou rozširovanie technológie LTE. Slovak Telekom v apríli a máji pokryl Bratislavu LTE technológiou v pásme 2 600 MHz a priniesol zákazníkom prvú LTE sieť s rýchlosťami do 150/50
Mbps. Neskôr pokryl aj ďalšie veľké mestá ako Trenčín a Košice. K 30.6.2014 pokrýval Slovak Telekom LTE sieťou 38 miest a ich okolie, resp. už 35 percent populácie. Pokrývanie LTE sieťou bude Slovak Telekom ďalej realizovať aj v ďalších mesiacoch vo všetkých regiónoch a plán je pokryť približne polovicu populácie Slovenska do konca roka.

Podpora 4G siete sa rozširuje aj v rámci koncových zariadení: Slovak Telekom už podporuje viac ako 30 modelov smartfónov a tabletov, naposledy pribudli do ponuky vlajkové lode Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 a HTC One M8.

Popri rozvoji mobilných sietí Slovak Telekom predstavuje aj nové riešenia pre využívanie mobilného telefónu. Koncom januára uviedol svetovú hudobnú službu Deezer, ktorá funguje na princípe neobmedzeného prístupu k viac ako 30 miliónom skladieb. V druhom kvartáli pribudla do portfólia komerčná prevádzka služby MyWallet – Mobilná peňaženka, ktorá umožňuje zákazníkom platiť za tovar a služby NFC technológiou na vybraných smartfónoch. Bezdotykové platby sú k dispozícii už na 14 smartfónoch od Telekomu.


O spoločnosti Slovak Telekom:

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej telekomunikačnej siete. V oblasti pevných sietí je najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu v krajine prostredníctvom optických a metalických sietí (FTTX, ADSL, VDSL). Ponúka tiež digitálnu televíziu formou najmodernejšej IPTV a tiež satelitnej technológie DVB-S2. V oblasti mobilnej komunikácie poskytuje prístup na internet prostredníctvom viacerých technológií vysokorýchlostného prenosu dát - GPRS/EDGE, UMTS FDD/HSDPA/HSUPA, FLASH-OFDM a LTE. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group.


Michal Korec, Hovorca pre služby a financie, Slovak Telekom


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/DzJTcE Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.08.2014 • TV Markíza oslávi 18. narodeniny a pozýva na Deň otvorených dverí!
02.08.2014 • Macquarie fond uzavřel dohodu o akvizici společnosti Towercom
29.07.2014 • České Radiokomunikace otevírají nové sídlo na Strahově
28.07.2014 • České Radiokomunikace jedou na zelené vlně s CNG
22.07.2014 • RRTV obhájila před rozšířeným senátem NSS svůj právní výklad institutu upozornění na porušení zákona
13.07.2014 • Cenu mezinárodní filmové kritiky a Zvláštní uznání ekumenické poroty na 49. MFF Karlovy Vary získal animovaný film Šutry v kapsách

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist