Topfun nasadí českou filmovou klasiku v UHD kvalitě
Autor: Topfun Media , e-mail: info@topfun.tv Přidané: 09.09.2014
Společnost Topfun Media a.s., provozovatel on line videopůjčovny Topfun, se dohodla na spolupráci s Národním filmovým archivem a v nejbližších dnech nasadí do své videopůjčovny první 4 snímky zpracované v UHD kvalitě. Jedná se o perly české kinematografie a to, Hoří, má panenko, Marketa Lazarová, Všichni dobří rodáci a oscarový snímek Ostře sledované vlaky.


V rámci této spolupráce bude následovat nasazování dalších českých trháků uplynulých let, opět v UHD rozlišení. Vzhledem k exkluzivitě, kterou má v rámci UHD obsahu s Topfunem vyjednánu do konce tohoto roku společnost Samsung, budou prvními zákazníky, kteří budou moci tyto filmy shlédnout, právě majitelé UHD Smart TV Samsung.

"Velice si vážíme spolupráce s Národním filmovým archivem a jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tyto skvostné české filmy zpracované ve špičkové kvalitě. Majitele Samsung Smart TV UHD, kteří již v současné době mají v aplikaci Topfun přístup k UHD obsahu, potěšíme také dalšími dokumentárními snímky v UHD kvalitě, které již nyní v naší laboratoři připravujeme k nasazení", prohlásil Projektový manažer společnosti Topfun Media a.s. Jan Lakomý.

"Jsme rádi, že můžeme divákům nabídnout první čtyři české filmy, které byly digitalizovány v posledních letech v té nejvyšší kvalitě. Marketa Lazarová byla první a metoda digitalizace se na tomto filmu teprve vytvářela. Další tři filmy už hradila především Nadace české bijáky, která vznikla proto, aby vracela vybraná arcidíla divákům tak, aby bylo možné je zase v plné míře ocenit. Nadace tak má zásluhu na novém zpřístupnění těchto filmů", řekl Michal Bregant, generální ředitel NFA.


O společnosti Topfun Media

Společnost Topfun Media a.s. je provozovatelem největší internetové videopůjčovny působící v České a Slovenské republice. Topfun si klade za cíl nabídnout svým zákazníkům co nejširší škálu filmů všech filmových studií a distributorů. Topfun je nejdéle působící videopůjčovnou na tomto teritoriu. Služba odstartovala 15. 6. 2006 a za to dobu Topfun navázal strategická partnerství s 9 IPTV partnery, mezi něž patří například společnosti Orange, Slovak Telekom, SmartComp a další. Též spolupracuje s webovými portály, TV společnostmi a filmovými studii. Svůj obsah nyní dodává na Topfun 50 poskytovatelů z řad distributorů, producentů a filmových studií jako jsou například Universal Pictures, Warner Bros. Topfun nabízí své služby prostřednictvím webu, IPTV sítí a na Smart TV značek Samsung, LG, Philips, Panasonic, Sony, Gogen a Hyundai . Dále také na přenosných zařízení s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone, satelitním přijímači Zircon iHD, Topfun Boxu a dalších.


Za společnost Topfun Media, Jan Lakomý, 9. 9. 2014

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/20778/topfun-nasadi-ceskou-filmovou-klasiku-v-uhd-kvalite/