UPC zdarma přidává ke své digitální televizi UPC Direct interaktivní televizní hry
Autor: PR Press UPC ČR, a.s. , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 13.10.2006
Praha, 13.10. 2006. Společnost UPC Česká republika v těchto dnech spouští pro zákazníky digitální satelitní televize UPC Direct novou službu - balíček interaktivních televizních her. Každý zákazník UPC Direct, který má k dispozici „stříbrný“ set-top box Philips DSR 4101 (UPC ho propůjčuje v rámci objednávky za symbolický jednorázový poplatek 1 Kč), je může okamžitě začít hrát, a to bezplatně a bez jakéhokoliv dalšího omezení. Balíček v současnosti obsahuje tři interaktivní logické hry – Sudoku, Honba za diamantem a Zamotaný traktor.

„Nezůstane ovšem jen u těchto tří her“, říká generální ředitel UPC Václav Bartoň, který současně slibuje že: „UPC Direct bude herní nabídku průběžně doplňovat“. Václav Bartoň v této souvislosti rovněž poukazuje na skutečnost, že UPC se tímto krokem zařazuje mezi první společnosti v České republice, které divákům nabízejí interaktivní služby - v jejím případě prostřednictvím digitální satelitní televize,

Sudoku, Honba za diamantem a Zamotaný traktor lze spustit pomocí dálkového ovladače. Do sekce Hry se dostává stisknutím tlačítka Guide (Průvodce), kde si zvolí možnost EPG (Elektronický programový průvodce - Electronic Program Guide) a následně sekci Hry. V ní si pak již vybírá herní nabídky.Pro nápovědu lze použít funkci “instructions”, “help” či tlačítko “i”.

V japonské logické hře Sudoku se vkládají čísla od 1 do 9 do 81 políček v 9 polích tak, aby se každé číslo v každé řadě a v každém poli objevilo jen jednou. Tato hra se dá hrát ve třech různých úrovních obtížnosti a každá úroveň obsahuje 100 různých variant.

Cílem dovednostní hry Honba za diamantem je sesbírat 5 diamantů. Agenti, které je třeba odstranit ze svých míst, tuto hru ještě více komplikují. V 50 variantách se hra stává stále složitější a také časově náročnější.

Logická hra Zamotaný traktor sestává ze 700 variant různé úrovně obtížnosti. Cílem je projet traktorem bránou na louku a vyhnout se přitom kravám a valníkům se slámou jedoucím po cestě.

Podrobný popis her lze nalézt v elektronickém programovém průvodci UPC Direct.


František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR


O UPC Direct:

Satelitní digitální televize UPC Direct umožňuje sledovat v digitální kvalitě vysílání více než 150 televizních a přibližně 50 rozhlasových stanic různých žánrů. Nabízí možnost změny vysílacího jazyka (duální systém), rodičovský zámek a služby Elektronického programového průvodce s informacemi o aktuálních i plánovaných vysílaných TV programech. Umožňuje přístup téměř ke všem českým kódovaným a ke všem veřejnoprávním a komerčním televizním kanálům šířeným terestricky, přičemž množství kódovaných televizních kanálů dabovaných do češtiny či slovenštiny se neustále rozšiřuje.

Kromě televizních stanic ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, Nova, Prima, Óčko a TOP TV nabízí i české vysílání televizních stanic jako jsou např. Film+ , Hallmark, Spektrum, Discovery Channel, TV Paprika, TV Deko, Club, Reality TT, Animal Planet, Jetix a Minimax, Sport1, Galaxie Sport, Eurosport. Zákazníci UPC Direct mají k dispozici i prémiové programy - filmové TV stanice HBO a Cinemax a programy pro dospělé Hustler TV a XXX Xtreme. Pro zájemce je dále k dispozici služba UPC Direct Plus, která nabízí akční TV kanál AXN, historický Viasat History, dětský animovaný TV kanál Boomerang, dobrodružný dokumentární Viasat Explorer, erotický kanál pro dospělé Blue Hustler, filmový TCM a kreslený Cartoon Network.

V nabídce UPC Direct jsou rovněž desítky sportovních, hudebních, dětských a vzdělávacích TV programů včetně množství programů německých, angloamerických a francouzských. jede např. o CNN, BBC Prime, National Geographic, Travel, KiKa, Real Madrid TV, MTV Europe, MTV 2, MTV Base, MTV Hits, VH1 Classics, Viva, Viva Plus, Sky News, BBC World, Euronews, Deutsche Welle, ZDF, RTL, PRO 7, SAT 1 VOX, RAI Uno, Deluxe Music apod. V nejbližší době pak programovou nabídku UPC Direct obohatí i filmový TV kanál MGM.


O Liberty Global:

Liberty Global, Inc. je vůdčí mezinárodní kabelovou společností provozující televizní a hlasové služby a přístup internetu. Spojuje své zákazníky se svetom zábavy, informací a komunikace. Společnost Liberty Global provozuje nejmodernější širokopásmové komunikační sítě, jejichž prostřednictvím obsluhuje přibližně 13 miliónů zákazníků v 17 zemích, především v Evropě, a dále v Japonsku, Chile a Austrálii. Aktivity společnosti Liberty Global Inc., rovněž zahrnují významné mediální a programové služby, jako jsou např. Jupiter TV v Japonsku a Chellomedia v Evropě.


O UPC ČR:

Společnost UPC Česká republika, a. s. je vedoucím provozovatelem kabelové televize, širokopásmového internetu a digitální satelitní televize, která poskytuje své služby v České republice. Na základě statistik společnosti k 31. březnu 2006 pokrývaly sítě UPC ČR přibližně 740 000 domů a sloužily 501000 domácnostem, z toho na 417 000 předplatitelům kabelové a satelitní televize a 84000 předplatitelům širokopásmového internetu.. UPC Česká republika, a. s. je konsolidovanou dceřinou společností Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB).

Společnost UPC přináší vedle programu běžných domácích televizí, a to ve špičkové technické kvalitě, mnoho specializovaných televizních kanálů, které jsou jinak nedostupné. Jde o filmové, česky mluvené, kanály HBO, HBO2, Cinemax a Hallmark, dokumentární televizní kanály Discovery, Spektrum či Animal Planet, zpravodajské televizní kanály CNN, BBC World Service, CNBC a TA 3, hudební kanály jako třeba MTV, česky mluvené sportovní kanály Eurosport a Galaxie sport, dětský televizní kanál Jetix (opět v češtině) nebo o Hustler TV, erotický kanál bez cenzury. Nabízí programy v němčině, angličtině, španělštině, ruštině, francouzštině, ale i třeba v polštině. Společnost UPC zdarma poskytuje ke kabelové televizi i zásuvku pro kvalitní příjem nejrozšířenějších rozhlasových stanic.

V září roku 2000 uvedla společnost UPC. na český trh službu UPC Direct. Jde o satelitní vysílání placených programů kabelové televize a řady volných satelitních televizních kanálů v digitální kvalitě. Služba UPC Direct má, a to bez výjimky, dosah po celém území republiky. Proto se také o UPC Direct říká, že je to „kabelová televize bez kabelu“. Signál je šířen ze satelitu Astra a zákazník může sledovat okolo stovky televizních programů, z nichž řada je shodných s nabídkou kabelové televize. UPC Direct disponuje elektronickým programovým průvodcem, který nabízí: podrobné informace o obsahu vysílaných pořadů i na několik dní dopředu, informace, zda příslušný pořad má titulky, či zda vysílá v tzv. „duálu“ a volbu původní nebo dabované zvukové verze, výřezy na obrazovce, v nichž lze zjistit co běží na jiných TV kanálech, než na tom, který divák právě sleduje, nastavení formátu obrazu, jednoduché přepínání z televize na rádio a opačně, „zámek“ na ty kanály a pořady, které je třeba zabezpečit proti sledování dětským divákem, informace o samotném přijímači, síti a přístupové kartě.

Oblíbenými a stále populárnějšími službami UPC jsou UPC vysokorychlostní internet a Telefon UPC.


PR Press UPC ČR, a.s., 13.10.2006

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/2109/upc-zdarma-pridava-ke-sve-digitalni-televizi-upc-direct-interaktivni-televizni-hry/