Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 18.04.2024 - 12:35:55   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

SES plánuje vynesení satelitu SES-12 do kosmu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 24.01.2015


Skupina SES plánuje, že nový telekomunikační satelit SES-12 - s využitím služeb evropské společnosti pro starty raket Arianespace - ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 dopraví do vesmíru nosná raketa Ariane. Ve čtvrtek 22. 1. 2015 to sdělil lucemburský satelitní provozovatel.


Družice SES-12 zvýší zdroje skupiny SES, aby mohla nabídnout vysílání DTH (Direct-To-Home), VSAT, mobilní a spojovací služby HTS (High Throughput Satellite) v regionu Asie a Pacifiku, včetně rozvíjejících se trhů, např. Indie a Indonésie.

Satelit bude umístěn na orbitální pozici 95° východně, nabídne dodatečné a záložní kapacity pro tuto etablovanou pozici skupiny SES s vynikající zónou ozáření pro asijsko-pacifické území. SES-12 nahradí satelit NSS-6 skupiny SES a na orbitální pozici bude společně umístěn s družicí SES-8. Skupina SES již zajišťuje pokrytí signálem pro téměř dvacet miliónů domácností s příjmem DTH v Indii a Indočíně.

Satelit SES-12 dodá společnost Airbus Defence and Space na základě vysoce spolehlivé platformy Eurostar E3000. Satelit s předpokládaným provozem patnácti let bude disponovat šedesáti osmi výkonnými transpondery v pásmu Ku a osmi transpondery v pásmu Ka, přitom pro vynesení a manévry na oběžné dráze bude využit plazmový pohonný systém.

Užitečný náklad hybridního satelitu SES-12 se skládá ze dvou různých doplňujících se misí: první je tradiční pokrytí se širokým svazkem (Widebeam) a druhou je pokrytí s úzkým svazkem v pásmu Ku (HTS) s vícenásobnou zónou ozáření.

Tradiční pokrytí se širokým svazkem (Widebeam) se skládá z padesáti čtyř transponderů (odpovídá šířce pásma 36 MHz), které stávajícím klientům skupiny SES - DTH, vlády, VSAT – zajistí výkonné dodatečné a záložní kapacity s plynulým přechodem z družice NSS-6 na satelit SES-12. Také poskytne další navýšené kapacity pro nové platformy DTH a jiné služby v regionu Asie a Pacifiku.

Druhá část se skládá ze sedmdesáti transponderů v pásmu Ku a jedenácti transponderů pro pokrytí s úzkým svazkem (Spotbeam) se šířkou pásma více než 14 GHz pro VSAT, firemní, mobilní a vládní aplikace. K tomu lze dále připočíst DTP (Digital Transparent Processor) s funkcemi pro potlačení rušení a zvýšenou flexibilitou užitečného zatížení, aby bylo možné nabídnout řešení satelitní kapacity, které je přímo přizpůsobené klientům skupiny SES.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkrácenoZkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/LWCZNG Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.01.2015 • Družice Astra 2G úspěšně prošla testovací fází na oběžné dráze
15.01.2015 • SES a lucemburská vláda plánují vypustit na konci roku 2017 vlastní satelit
08.01.2015 • Rok 2014 - rekordní rok pro starty raket
23.12.2014 • Satelit Astra 2G je připraven k vynesení do kosmu dne 28. 12. 2014, start uvidíme v přímém přenosu na Astře 1L a na internetu
18.12.2014 • Start satelitu Astra 2G odložen na 28. 12. 2014
11.11.2014 • Satelitní provozovatel SES podporuje boj proti nemoci ebola

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist