Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 23.04.2024 - 06:40:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Společnost SES zvyšuje svůj dosah - celosvětově slouží 312 milionům TV domácností, 1,1 miliardě lidí

  Autor: SES/PRAM , e-mail: info@pram.cz Přidané: 23.03.2015


Společnost SES (Pařížská burza NYSE Euronext a Lucemburská burza: SESG) nedávno oznámila, že zvýšila svůj dosah v roce 2014 na 312 milionů televizních domácností, a svými službami tak zasáhla 1,1 miliardy lidí, což představuje nárůst o 7 % v porovnání s předchozím rokem.


Každoroční marketingový výzkum SES, zahrnující i detailní studii Satelitního monitoru v Evropě, ukazuje, že za nárůstem stojí rozvíjející se trhy v Africe, Asii a Tichomoří a Latinské Americe, kde služby SES využívá 7, respektive 44 a 24 milionů domácností. V Evropě se dosah SES zvýšil na 154 milionů domácností a v Severní Americe na 84 milionů domácností.

Přímý dosah satelitní flotily SES do satelitních TV domácností vzrostl ze 106 milionů v roce 2013 na 125 milionů v roce 2014. Zatímco dosah kabelových operátorů mírně klesl, o 3 %, počet IPTV domácností využívající SES satelity se zvýšil o 21 % na 38 milionů. Tato čísla potvrzují nadále vzrůstající dosah satelitního řešení a jeho vedoucí roli ve vysílací infrastruktuře.

Výsledky SES Satellite Monitor také dokládají významnou roli satelitu jako infrastruktury a též roli satelitního operátora SES v Evropě. Satelit zůstává nejrozšířenější formou televizního příjmu v tomto regionu, nyní s přímým dosahem do 90 milionů domácností. S 64 miliony domácností jich SES pokrývá většinu. Evropa tím zůstává nejsilnějším trhem pro SES ve smyslu přímého dosahu do domácností. Německo je pro SES nadále největším národním trhem, vysílání z jeho satelitů ASTRA sleduje 18 milionů domácností. Francie s přehledem zůstává největším IPTV trhem s téměř 11 miliony domácností, z čehož 9 milionů je nepřímo obsluhováno satelity ASTRA.

Tato rostoucí čísla také potvrzují expanzi HD vysílání v Evropě, kde v roce 2014 v sledovalo satelitní vysílání v HD již 47 milionů domácností, zatímco o rok dříve to bylo 38 milionů. 77 % z nich sledují HD obsah právě ze satelitů SES. Na konci roku 2014 SES přenášel globálně více než 6500 TV kanálů, z nichž 1800 bylo HD.

„Výsledky každoročního výzkumu trhu SES a studie Satellite Monitor potvrzují vedoucí postavení SES jako infrastruktury pro televizní vysílání“, uvedl Ferdinand Kayser, obchodní ředitel SES. „Neustále investujeme, abychom lépe sloužili vysílacímu průmyslu a to zejména na rozvíjejících se trzích. Příkladem je satelit SES-9, který plánujeme letos vypustit a umožní rozšířit nabídku SES v oblasti DTH služeb v regionech severovýchodní Asie, jižní Asie a Indonésie. Na druhou stranu nám výsledky výzkumu ukazují, že africký trh je plný příležitostí a my budeme pokračovat v rozvoji našich služeb k podpoře televizních operátorů a budeme jim pomáhat k získávání nových diváků. Samozřejmě nespouštíme oči ani z vyspělých trhů, jakými jsou Severní Amerika a Evropa, kde bude SES hrát klíčovou roli ve službách Next Generation Video.“O společnosti SES

SES (Pařížská burza NYSE Euronext a Lucemburská burza: SESG) je předním světovým provozovatelem satelitů s flotilou více než 50 geostacionárních družic. Společnost zajišťuje satelitní komunikaci pro televizní a rozhlasové vysílání, pro poskytovatele internetového obsahu (ICP) a internetových služeb (ISP), operátory mobilních a pevných sítí a pro soukromí i státní organizace na celém světě. SES je synonymem pro dlouhodobé obchodní partnerské vztahy, vysokou kvalitu služeb a excelence v satelitním oboru. Kulturně různorodé regionální týmy SES působí po celém světě. Úzce spolupracují se zákazníky a uspokojují jejich specifické potřeby týkající se satelitních pásem a dalších služeb. SES vlastní podíl ve společnosti O3b Networks, satelitní sítě nové generace kombinující dosah satelitu s rychlostí optických vláken.
Další informace lze nalézt na www.ses.com.


Jsme i na sociálních sítích:

Twitter: www.twitter.com/SES_Satellites
Facebook: www.facebook.com/ASTRA.CZSK
YouTube: www.youtube.com/SESVideoChannel
LinkedIn: www.linkedin.com/company/ses
Blog: www.ses.com/blog
SES studie: www.ses.com/18681915/white-papers
SES galerie: extranet.ses.com/18706236/pictures


Marek Němec, PRAM Consulting, 23. 3. 2015
  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.03.2015 • Satelit Express-AM7 úspěšně vynesen oběžnou dráhu
19.03.2015 • Satelitní provozovatel SES vysílá více než 6500 televizních kanálů, z toho přes 1800 ve vysokém rozlišení
11.03.2015 • Společnost SES jmenovala novou ředitelku marketingu pro střední a východní Evropu
10.03.2015 • Eutelsat 8 West B ve finální výrobní fázi
05.03.2015 • V Abu Dhabi jsou pokutováni „nelegální” satelitní uživatelé
27.02.2015 • Satelit EUTELSAT 115 West B je připraven k nedělnímu startu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist