Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 20:21:12   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Česká televize byla oceněna za zpravodajství z dění na Ukrajině

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 30.04.2015


Česká televize v Novinářských cenách za rok 2014 zvítězila ve všech kategoriích audiovizuální žurnalistiky. Pořad Horizont ČT24 a jeho redaktoři si odnesl ocenění za komplexní, vyvážené a analytické zpracování dění na Ukrajině. Uspěl rovněž příspěvek mapující praktiky při nákupu nemocničních přístrojů a reportáž o situaci kolem havířovského nádraží.


Ocenění v kategorii Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuse si odnáší tým pořadu Horizont ČT24 za reportáže, které se věnovaly dění na Ukrajině. Porota ve svém zdůvodnění ocenila komplexní a analytické zpracování aktuálního tématu a také to, že příspěvek dokázal skloubit více formátů a poskytnout tak divákovi širší kontext. Vyzdvihla také osobní nasazení a odvahu reportérů na místě konfliktu.

„Beru to jako ocenění reportérů v první linii, Miroslava Karase, Josefa Pazderky, Jakuba Szántó a dalších, ale především jako ocenění práce celého týmu zahraničního zpravodajství. Velmi si vážím toho, že hodnotitelé ocenili, jak se nám podařilo už na počátku informační války zajistit různorodé zdroje a vyvarovat se názorové zatíženosti,“ komentuje zástupce šéfredaktora zpravodajství a vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství Michal Kubal.

Nejlepším audiovizuálním analyticko-investigativním příspěvkem se stala reportáž Anety Snopové a Markéty Dobiášové z České televize, nazvaná Černá díra zdravotnictví, která poukázala na praktiky při nákupu stejných přístrojů různými českými nemocnicemi. Porota na vítězném příspěvku ocenila srozumitelné zpracování závažného tématu a jeho dopad na diváky, svižnost, přehlednost a široké spektrum použitých zdrojů. Autorkám se podle vyjádření hodnotitelů podařilo na propracované jednotlivosti ukázat fungování celého zdravotnického systému.

Kategorii nejlepší reportáž opanoval David Macháček za příspěvek Konečná pro havířovský Brusel? Porota ocenila autora reportáže za novinářské angažmá a znalost tématu – zápasu sdružení Důl architektury a občanské společnosti proti zastupitelstvu města Havířova a Českým drahám o historicky cenné havířovské nádraží v bruselském stylu, na které byl vydán demoliční výměr.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.04.2015 • Pokračování nejúspěšnější kuchařky TV Nova v prodeji již během dnešního dne!
26.04.2015 • Záhrada POD PYRAMÍDOU sa znovu zazelená
22.04.2015 • V porotě SuperStar 2015 usednou Ondřej Soukup a Klára Vytisková!
22.04.2015 • Prima spustila aukci o pamětní medaili Dominika Haška a vstupenky na finále hokejového Mistrovství světa IIHF 2015
22.04.2015 • Film Zatajené dopisy o experimentální škole pro romské děti získal cenu na Academia Film Olomouc
16.04.2015 • „Česká televize se vyvíjí dobrým směrem, pracuje ale v prostředí nadměrné regulace,“ říká mezinárodní audit veřejné služby

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist