Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 02.04.2023 - 00:34:17   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Satelitná širokopásmová služba tooway™ bude na Slovensku ešte dostupnejšia

  Autor: Eutelsat/PRAM , e-mail: info@pram.sk Přidané: 06.05.2015


Satelitná širokopásmová služba tooway™ bude na Slovensku ešte dostupnejšia. Desiatky nových špecialistov pomôžu u nás doviesť internet aj tam, kde ešte nie je. Eutelsat Broadband, spoločne so svojím slovenským partnerom Softel, vyškolil v apríli v Žiline viac ako 40 nových špecialistov pre inštaláciu satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Išlo o prvé zo série bezplatných školení, ktoré budú pokračovať aj na jeseň tohto roku.


Investícia Eutelsatu do vzdelávacieho programu prinesie v rámci regiónu aj celého Slovenska nielen nové pracovné príležitosti, pomôže aj zmenšiť digitálnu priepasť v krajine. Tá podľa aktuálnych odhadov u nás ovplyvňuje 900 tisíc domácností a firiem a práve služba tooway™ pomôže túto priepasť preklenúť resp. zúžiť. Riešenie Eutelsatu totiž prináša satelitný širokopásmový internet pre rezidenčný sektor a firmy aj tam, kde tradičné pripojenie na internet chýba, prípadne je pomalé.

Tréningový program tooway™, ktorý sa uskutočnil v apríli v žilinskom hoteli Holiday Inn, priniesol praktické a technické školenia zamerané na inštaláciu služby a súvisiacich zariadení. Absolventi získali certifikát, ktorý ich oprávňuje inštalovať a servisovať produkty a služby tooway™. Eutelsat Broadband momentálne v regióne podniká rozsiahlu marketingovú kampaň, od ktorej si sľubuje prilákanie nových zákazníkov.

Slovenské školenie je súčasťou väčšej európskej iniciatívy. Európsky vzdelávací program Eutelsatu je najväčším bezplatným tréningovým programom svojho druhu v Európe. Doteraz bolo v rámci tejto iniciatívy certifikovaných 6,000 technikov v dvadsiatich európskych krajinách a v ôsmych jazykoch. Eutelsat takýmto spôsobom harmonizuje praktické skúsenosti zo satelitných širokopásmových inštalácií naprieč kontinentom. Budovaním rozsiahlej siete expertov a inštalačných technikov Eutelsat pomáha zavádzať univerzálny prístup k vysokorýchlostnému širokopásmovému pripojeniu v Európe a zároveň vytvára nové pracovné miesta. Iniciatíva takisto pomáha satelitným TV technikom rozšíriť svoje technické znalosti a rozširuje ich možnosti uplatnenia sa.

„Lokálnym špecialistom vysvetľujeme prínos a benefity satelitnej širokopásmovej služby tooway™. Učíme ich ako túto službu predávať a inštalovať. Tým rozvíjame dlhodobý a udržateľný biznisový zámer, ktorý domácnostiam a firmám prinesie internetové pripojenie, aby sa mohli vzdelávať, aby mohli podnikať, komunikovať či zabávať sa. Odbornej komunite školenia zároveň prinesú nové miesta a pracovné príležitosti,“ povedal Sándor Jurásek, regionálny obchodný manažér Eutelsat Broadband pre strednú Európu. „Už teraz vieme povedať, že ďalšie podobné tréningové programy sa uskutočnia na jeseň tohto roku na východnom Slovensku, v Košiciach.“

Služba Eutelsat tooway™ je určená spotrebiteľom a firmám, ktoré nemajú žiadny prístup k širokopásmového internetu alebo rýchlosť ich pripojenia neprekračuje 2 Mbps. Najnovšie tooway™ služby ponúkajú rýchlosti na úrovni do 22 Mbps (download) a 6 Mbps (upload), čo z nich robí najrýchlejšiu satelitnú širokopásmovú službu v Európe. Pre príjem je potrebná malá, 77 cm široká satelitná anténa a modem. Služba využíva satelitnú technológiu KA-SAT, ktorá je najvyspelejšou technológiou svojho druhu v Európe.

Pre viac informácií o tooway™ službách navštívte: www.tooway.sk.


O Eutelsat Broadband

Eutelsat Broadband je obchodná jednotka spoločnosti Eutelsat, ktorá poskytuje širokopásmové satelitné služby pre rezidenčnú aj profesionálnu oblasť, ako aj pre vysielateľov naprieč Európou, až po južné Stredomorie a severnú Afriku. Produkt tooway™, určený pre rezidenčný segment, je najlepšie širokopásmové satelitné riešenie vo svojej triede. Je unikátnou nízkonákladovou alternatívou pozemným technológiám v oblastiach so slabým alebo žiadnym pokrytím. Rýchlosti služby dosahujú až 22 Mbps pri downloade a do 6 Mbps pri uploade dát . Potreby firemných zákazníkov sú pokryté prostredníctvom satelitnej technológie KA-SAT Access a jej VNO a VPN riešeniami. Eutelsat Broadband v rámci riešenia NewsSpotter, ktoré funguje na báze IP, ponúka služby pre spravodajské tímy a televízie. Pre viac informácií navštívte: www.eutelsatbroadband.com


Viktor Škulec, Account Manager, PRAM Consulting, 6. 5. 2015


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.04.2015 • ČAEK pořádá 16. výroční konferenci s mezinárodní účastí
02.02.2015 • AMC Networks International – Central Europe převzala českou a slovenskou stanici Film+
27.01.2015 • Soutěž ASTRA Talent zná své vítěze
31.12.2014 • PF 2015
24.12.2014 • Šťastné a veselé Vánoce vám přeje satCentrum!
05.09.2014 • Telekom rozchodí technológie pod značkou Pôjdeto

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist