První plochá anténa SELFSAT>IP
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 07.05.2015

Satelitní operátor SES prezentuje první - jak tvrdí - plochou anténu pro pásmo Ku se zabudovaným konvertorem IP-LNB. Producentem této antény je korejská firma I Do It. Jak informuje SES, anténa již brzy se objeví v prodeji na hlavních evropských trzích.


Její menší rozměry 56,6 x 30 cm znamenají, že tato nová anténa může být diskrétně instalována v místech, kde standardní anténa může být nevhodná, např. obytné (panelové) domy. Pro potřeby táboření v přírodě je dostupná také verze s vestavěným routerem WiFi.

Anténa SELFSAT>IP je kompatibilní s telekomunikačním protokolem SAT>IP. Umožní distribuci kanálů SD, HD a UHD prostřednictvím domovní sítě WiFi. Díky tomu je možné zobrazit obsah současně na osmi různých zařízeních (chytré telefony, televize, počítače PC, atd.). Anténu lze připojit na standardní přijímače, protože má také dva tradiční výstupy.

Technologie SAT>IP se opírá o zpracování signálu ze satelitu na signál IP pro další distribuci signálu pro různé zařízení IP, např. tablety, chytré telefony a laptopy.


S využitím zdrojů: SES a Anita Kaźmierska, Satkurier.pl, volně upraveno a zkráceno


Přečtěte si také: Seznamte se – Kompaktní satelitní anténa SelfSat-H10D.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/21723/prvni-plocha-antena-selfsat-ip/