Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 21.05.2024 - 09:43:12   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Hlasy z večerníčků pokřtily pohádkový špalíček

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 16.05.2015


Televizní pohádka na dobrou noc Večerníček se dočkala knižní podoby v podobě výpravné obrázkové publikace s názvem Večerníčkův pohádkový špalíček. Nový titul obsahuje symbolických padesát obrázkových příběhů, tedy počet odkazující k letošnímu 50. výročí pořadu. Slavnostního křtu se na včerejším zahájení největšího tuzemského knižního veletrhu Svět knihy 2015 zúčastnily i osobnosti s Večerníčkem neodmyslitelně spjaté: Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák a Hana Maciuchová.


Česká televize jako tradiční partner knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy připravila ve svém stánku pro návštěvníky bohatý doprovodný program, během nějž vystoupí řada známých herců, moderátorů a televizních osobností. Kromě setkání s tvůrci a protagonisty pořadů, jakými jsou například Život a doba soudce A. K., Toulavá kamera či Wifina, proběhnou i autogramiády autorů netradičně zpracovaných publikací s klíčovými událostmi české historie, jež navazují na úspěšný cyklus České století. Součástí představení komiksových knih Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha a Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Pavla Kosatíka a výtvarníků Marka Rubce (Češi 1942) a Dana Černého (Češi 1992) jsou i tematické zaměřené besedy.

„Jsem rád, že se Edice ČT úspěšně etablovala na knižním trhu a těší mne, že její tituly patří k oblíbeným u čtenářů všech věkových kategorií a zejména u dětí, kterým v Edici věnujeme velkou pozornost,“ říká výkonný ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek a doplňuje: „Věřím, že navážeme na řadu úspěšných titulů a také nové knihy pro děti, zejména Večerníčkův pohádkový špalíček, který vydáváme u příležitosti oslav 50. výroční vysílání Večerníčka na obrazovkách České televize, si získají své čtenáře a přinesou jim radost.“

Pro malé čtenáře je připraven nejen nový Večerníčkův pohádkový špalíček, ale i řada dalších knih, DVD či hraček s pohádkovou tématikou, například sada obrázkových leporel Méďové na cestách zachycující putování s medvíďaty českou a moravskou krajinou. Dospělé návštěvníky stánku České televize potěší zejména speciální limitovaná série suvenýrů a drobných předmětů zaměřená na probíhající mistrovství světa v ledním hokeji s maskoty Bobem a Bobkem. Svět knihy 2015 potrvá na výstavišti v pražských Holešovicích do neděle 17. května, stánek České televize se nachází v sektoru P409.


Tiskové oddělení České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.05.2015 • RTVS vyhlasuje 31. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad
13.05.2015 • Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň - zlato z evropských cen již má
13.05.2015 • Technickým ředitelem Českých Radiokomunikací se stává Pavel Kos
10.05.2015 • Cena Neuron Prima ZOOM za vědecké video a Ceny Neuron pro mladé vědce byly uděleny
05.05.2015 • Tři Ledňáčci putují do České televize. Studenty zaujal dokument o pedofilovi
04.05.2015 • Projekty pôvodnej tvorby RTVS získali ocenenia v Plzni

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist