Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.05.2024 - 19:52:21   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Český rozhlas zve na den otevřených dveří dne 23. 5. 2015

  Autor: Český rozhlas , e-mail: info@rozhlas.cz Přidané: 20.05.2015


Český rozhlas zve všechny posluchače 23. května na Den otevřených dveří ve své centrále v Praze. Pro návštěvníky rozhlasáci připravili prohlídku vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a bohatý doprovodný program. Představí se všechny stanice Českého rozhlasu i jeho umělecká tělesa. Program ve Studiu 1 bude celý den ve znamení stanice Dvojka – nabídne mimo jiné natáčení tisícího dílu Tlučhořových.


„Český rozhlas si svých posluchačů váží a každý rok jim nabízí možnost nahlédnout do své ‚rozhlasové kuchyně‘. Lidé se tak i letos budou moci podívat, jak vznikají jejich oblíbené pořady, setkat se známými tvářemi jednotlivých stanic, seznámit se s rozsáhlou činností Českého rozhlasu, například i s jeho uměleckými tělesy. Chceme být jako instituce co nejvíce otevření, a i tím plnit zodpovědně svou roli média veřejné služby,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Český rozhlas každoročně pořádá Den otevřených dveří v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. Časové vstupenky si nyní mohou všichni zájemci zdarma objednat na telefonním čísle 221 551 313 v pracovní době nebo na e-mailu info@rozhlas.cz. Všichni zájemci o prohlídku budou muset kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením projít bezpečnostními rámy.

Skupinky návštěvníků budou vyrážet na trasu po deseti minutách s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy. První prohlídka začne v Římské ulici 13 v 9:00, poslední je naplánována na 17:00. Po celý den bude možné zhlédnout řadu doprovodných programů.

Navštívit bude možné i Galerii Vinohradská 12, kde je výstava historických rozhlasových přijímačů a celá řada zajímavostí z historie rozhlasového vysílání. Ve vstupní hale na Vinohradské i v galerii je pak instalována expozice "Bitva o rozhlas", která přibližuje začátek Pražského povstání v květnu roku 1945 a boje konce druhé světové války. Vystaveny jsou dosud nepublikované fotografie z nejrůznějších archívů, které vybral, sestavil a popiskami opatřil Zdeněk Roučka.

V galerii jsou také další fotografie a artefakty z doby povstání, například uniformy či zbraně. Na závěr návštěvy bude možné zhlédnout dokumentární film z nově sestříhaných a dosud nepublikovaných záběrů. Při jeho sledování se návštěvníci ocitnou uprostřed bojů o rozhlasovou budovu a uvidí hrdiny, kteří neváhali nasadit život za zachování rozhlasového vysílání v době Pražského povstání.

Další informace a podrobný program ke Dni otevřených dveří jsou k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu: www.rozhlas.cz.


Jiří Hošna, Český rozhlas


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.05.2015 • Marek Singer opouští vedení MTG, bude se plně věnovat skupině Prima
16.05.2015 • Hlasy z večerníčků pokřtily pohádkový špalíček
15.05.2015 • RTVS vyhlasuje 31. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad
13.05.2015 • Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň - zlato z evropských cen již má
13.05.2015 • Technickým ředitelem Českých Radiokomunikací se stává Pavel Kos
10.05.2015 • Cena Neuron Prima ZOOM za vědecké video a Ceny Neuron pro mladé vědce byly uděleny

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist