Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.05.2024 - 18:53:45   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Prima FRESH Festival v Plzni navštívilo 33 tisíc milovníků gastronomie

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 26.05.2015O uplynulém víkendu se v Plzni konal první ročník Prima FRESH Festivalu, navazujícího na Apetit Festival. Účast těch nejvyhlášenějších a nejoblíbenějších kuchařů v čele se Zdeňkem Pohlreichem zajistila obrovské množství návštěvníků a vynikající atmosféru.


Západočeskou restaurací roku 2015 se stala restaurace Delish. Rozhodli o tom svými hlasy návštěvníci Prima FRESH Festivalu, který se konal od 22. do 24. května za OC Plzeň Plaza. Zároveň vybrali i Pivo Prima FRESH Festivalu 2015. Ze všech čepovaných pěnivých moků jim nejvíce chutnaly produkty minipivovaru Pašák. Restaurace i pivovar tak obhájily vítězství z loňského roku.

Prima FRESH Festival navazuje na úspěšný Apetit Festival, který se v Plzni koná už od roku 2011. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název změnil podle kulinářské značky televize na Prima FRESH Festival. „Jsme potěšeni, že jsme se mohli spojit s takto etablovanou akcí, a těší nás i rostoucí zájem ze stran návštěvníků. Věříme, že i na dalších místech konání, kterými budou Praha a Pardubice, zaznamenáme díky gurmánským zážitkům a kuchařským hvězdám stejně hojnou účast a skvělou atmosféru, jako tomu bylo v Plzni,“ pochvaluje si novou spolupráci na poli gastronomie marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha.

V Plzni byl letos poprvé festival třídenní a odehrával se na dvou pódiích, kde diváky nadchli svými kuchařskými show a workshopy známí šéfkuchaři i populární osobnosti. Taje svého kuchařského umění jim prozradila Karolína Kamberská z pořadu Karolína, domácí kuchařka, či šéfredaktorka časopisu FRESH Klára Michalová. Té asistovali sourozenci Gondíkovi, které můžete vidět každou sobotu na Primě v pořadu Gondíci s. r. o. Své menu připravila i foodblogerka Veronika KOKO Kokešová, exotickou kuchyní včetně hadího masa překvapil Petr Koukolíček, svým nenapodobitelným způsobem pobavil Zdeněk Pohlreich a do Středomoří návštěvníky zavedl držitel michelinské hvězdy, španělský šéfkuchař Rubén Trincado Lopez. Mezi další hosty patřili například Marcel Ihnačák, Jiří Štift, Markéta Hrubešová nebo Ivan Vodochodský. Pauzy mezi kuchařskými výstupy oživili komici z pořadu Na stojáka.

V obležení davů lidí byly na festivalu stánky jednotlivých restaurací. Patnáct TOP podniků se se svými degustačními menu utkalo o titul Západočeská restaurace roku 2015. Vyhlášení výsledků bylo vrcholem celého festivalu. Pomyslný bronz si odnesl podnik Uctívaný velbloud, na stříbrné příčce skončil Comix Excelent Urban Pub a zlato náleží stejně jako vloni restauraci Delish. „Děkuju organizátorům i ostatním restauracím, že se festival letos opět povedl. Chci ale poděkovat hlavně návštěvníkům, že přišli v tak velkém počtu, hlavně v sobotu jsme se v naší restauraci opravdu zapotili,“ uvedl se smíchem Marek Hrabák z restaurace Delish. Přímo na pódiu zástupcům restaurací pogratulovali starosta Městského obvodu Plzeň 1 Miroslav Brabec a náměstek primátora Martin Baxa.

Z nabídky 20 pivovarů a minipivovarů vybrali návštěvníci svými hlasy také nejlepší pivo festivalu. Držitelem titulu Pivo Prima FRESH Festivalu 2015 se stal už počtvrté pivovar Pašák, druhou příčku obsadil zbrusu nový Příšovský pivovar a na třetím místě skončila plzeňská klasika – Pilsner Urquell. „Titul už jsme vyhráli počtvrté a já znovu opakuji to, co už jsem řekl loni, obhájit je čím dále těžší. Děkuju milovníkům piva a slibuju, že se budeme dál snažit, aby jim naše pivo chutnalo,“ uvedl Václav Ebrl, sládek minipivovaru Pašák.

Více informací k festivalu naleznete na www.freshfestival.cz.


Nikol Klevcovová, externí dodavatel PR TV Prima, 26. 5. 2015


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.05.2015 • Jája a Pája, Včelí medvídci, Rákosníček, Bob a Bobek a další hrdinové večerníčků obsadí Valdštejnskou jízdárnu a Museum Kampa
20.05.2015 • Marek Singer opouští vedení MTG, bude se plně věnovat skupině Prima
20.05.2015 • Český rozhlas zve na den otevřených dveří dne 23. 5. 2015
16.05.2015 • Hlasy z večerníčků pokřtily pohádkový špalíček
15.05.2015 • RTVS vyhlasuje 31. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad
13.05.2015 • Déčko obhajuje světového „Oscara“ za televizní kampaň - zlato z evropských cen již má

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist