Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.07.2024 - 12:27:32   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Na Magio pláž v Bratislave sa tento rok dostanete aj loďou

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 11.06.2015


Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave začína vo štvrtok 11. júna svoju deviatu sezónu. Organizátorom projektu, ktorými sú Telekom a Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy, sa na pravom brehu Dunaja opäť podarilo vytvoriť priestor s letnou plážovou atmosférou a pripraviť aj niekoľko zaujímavých noviniek:


- Plážová atmosféra, Peter Sagan a najrýchlejšie 4G/LTE pripojenie
- Prvýkrát aj možnosť dostať sa zo Starého mesta na pláž a späť loďou
- Nové športy – plážový tenis, Strollering, Crossbox, Pure Bar Form
- Rozšírená ponuka zdravých jedál a Fresh market
- Bohatý sprievodný program vrátane letného kina a filmových premiér


Na Magio pláž prvýkrát aj loďou

„Naša pláž je už tradíciou a neodmysliteľnou súčasťou leta v Bratislave. Ľudia si zvykli, že si sem môžu prísť oddýchnuť, zašportovať, dobre sa najesť, stretnúť sa s priateľmi alebo tu jednoducho stráviť čas s rodinou vrátane tých najmenších. Prvýkrát sa sem však všetci budú môcť dostať zo Starého mesta priamo po Dunaji – legendárna loď Propeler počas leta rozšíri počet zastávok práve o Magio pláž. Veríme, že sa k nám šťastlivo doplavia nielen fanúšikovia letných športov, relaxu a kultúry, ale aj nadšenci najnovších technologických trendov,“ uviedol Miroslav Majoroš, generálny riaditeľ Telekomu.

Loď Propeler bude premávať z osobného prístavu v Starom meste na Magio pláž a späť trikrát za deň päť dní v týždni (streda – nedeľa). Bližšie informácie o preprave loďou a ceny lístkov nájdu záujemcovia na stránke pláže.

Projekt Magio pláže ocenil aj Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý pri príležitosti jej otvorenia povedal: „Vždy hovorím, že Bratislava má jedinečnú polohu - máme tu hrad, Dunaj a vinohrady. Ale počas leta tu máme ešte niečo navyše! Priestor s letnou plážovou atmosférou, a to takmer priamo v centre mesta. Tento rok sa môžu nielen Bratislavčania, ale aj návštevníci nášho hlavného mesta stretávať na Magio pláži už deviatu sezónu. Verím, že bude minimálne taká úspešná ako jej predchádzajúce ročníky.“


Peter Sagan a technologické novinky

Telekom je lídrom v 4G/LTE pokrytí a jeho najrýchlejšie mobilné pripojenie s rýchlosťami až do 150 Mb/s je dostupné aj na Tyršovom nábreží. Tento rok tu však nadšenci technológií nájdu viac. „Sme partnerom najlepšieho slovenského cyklistu Petra Sagana, ktorý je stelesnením rýchlosti podobne, ako naša 4G sieť. Rovnako ako Peter, aj my neustále posúvame svoje hranice a rozhodli sme sa, že zážitok z mobilného dátovania zdvihneme o latku vyššie. Vôbec po prvýkrát si tu bude možné vyskúšať mobilné pripojenie budúcnosti s rýchlosťou až 300 Mb/s. Dostupné bude počas leta na jednom zo zariadení v špeciálnej zóne TECHLOUNGE,“ povedal Dušan Švalek, výkonný riaditeľ mass market segmentu Telekomu.

Zóna TECHLOUNGE bude technologickým a kreatívnym centrom pláže, kde bude možné vyskúšať si digitálnu televíziu Magio, aplikáciu Magio TV Go, hudobnú službu Deezer alebo zákaznícku aplikáciu Telekom. V samostatnej zóne SONY čakajú návštevníkov novinky z oblasti mobilných telefónov a tabletov, zahrať sa budú môcť aj na populárnej konzole PlayStation 4. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia notebookov do elektrickej siete či bezplatné Wi-Fi. Zóna bude ideálnym miestom aj pre prácu či pracovné stretnutia.

Návštevníci Magio pláže si budú môcť na špeciálnom cyklotrenažéri dokonca virtuálne zmerať sily s Petrom Saganom v časovke na 1 km. Súťaž začne 4. júla, v prvý deň pretekov Tour de France. „Veríme, že Peter si po najdôležitejších pretekoch roka nájde čas na stretnutie so slovenskými fanúšikmi, príde ich pozdraviť a porozprávať sa s nimi sem na Magio pláž,“ dodal Švalek.


Bohatý sprievodný program a nové športy

Ani tento rok nebude na Magio pláži chýbať obľúbené letné kino Bažant Kinematograf. Pestrá filmová ponuka vrátane premiér čaká návštevníkov od 14. júla do 20. augusta. Start-upové workshopy a prednášky, koncerty, cestovateľské večery, lekcie anglickej konverzácie – to je len zlomok z bohatého sprievodného programu. Najmenších návštevníkov pláže čaká pravidelný program animátorov z Kids Pointu a tematické programy. Mamičky malých ratolestí sa môžu tešiť na Strollering – cvičenie s kočíkom. Komunitný rozmer Magio pláže zvýraznia podujatia venované znevýhodneným skupinám.

Možnosti pre šport sú už tradične veľmi široké – Magio pláž ponúkne dve ihriská na plážový volejbal a plážový tenis a jedno multifunkčné pieskové ihrisko, crossfitovú zónu s pravidelnými skupinovými cvičeniami s Body Energy klubom, vrátane nových foriem cvičenia ako Crossbox a Pure Bar Form. Zahrať si bude možné stolný tenis, bedminton, minifutbal, petang a šípky. Samozrejmou súčasťou pláže je aj požičovňa športového náradia.

Vďaka novej aplikácii Magio pláž bude možné rezervovať si ihrisko a získať všetky aktuálne informácie o programe a súťažiach rýchlo a pohodlne aj cez telefón. Dostupná bude pre operačné systémy Android aj iOS.

K dispozícii budú tri bary s kapacitou 500 miest na sedenie, rozšírená ponuka zdravých jedál a Fresh market s čerstvými šťavami a ovocím. Na Magio pláži bude rozmiestnených až 200 ležadiel a poruke je aj letná plážová knižnica.

Pláž má rozlohu 6990 m2 a na jej prípravu sa použilo 2 000 ton piesku, teda približne 75 nákladných áut. Aj v tomto roku je jej dominantou vodná lagúna (tvorí ju viac ako 50 kubických metrov vody) s vodopádom a priestorom na sedenie.

Magio pláž bude otvorená od 11. júna do 30. augusta 2015. Všetky aktivity vrátane športovísk a letného kina budú tradične pre všetkých bezplatné.

Kompletný program podujatí a všetky aktuálne informácie budú počas leta dostupné na stránke www.magioplaz.sk a tiež v novej aplikácii Magio pláž.


Partneri

Zásluhu na otvorení Magio pláže majú aj jej komerční partneri. Hlavným reklamným partnerom je spoločnosť SONY. Reklamnými partnermi sú spoločnosti BVS, Heineken, Kofola, Casa Del Havanna. Partnerom pláže je spoločnosť Tipos. Mediálnymi partnermi sú TV JOJ, Rádio Expres, SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, Zoznam.sk a spoločnosť BigMedia.


O spoločnosti Slovak Telekom, a. s.

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group.


Peter Gálik, Špecialista komunikácie, Slovak Telekom  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.06.2015 • Jubilejní 55. ročník Zlín Film Festivalu dnes končí
04.06.2015 • O Křišťálový globus MFF budou usilovat Kobry a užovky a Domácí péče
04.06.2015 • Skončil spor o spoločnom užívaní infraštruktúry v OC MAX
04.06.2015 • Česká televize upevňuje pozici v Evropě - poprvé zasedne v předsednictvu televizního výboru
03.06.2015 • Prima FRESH Festival - Kde jinde ochutnat krajtu či zebru?
01.06.2015 • Nově vzniklou společenskou redakci TV Prima bude řídit Zuzana Brzáková

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist