Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 23.06.2024 - 09:30:46   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

První podání: Nová sekce MFF Karlovy Vary představí tvorbu deseti nadějí evropského filmu

  Autor: 2media.cz , e-mail: info@2media.cz Přidané: 23.06.2015


Vollrath, Kotzamaniová, Carlsson, Szabó, Hudeček, Pitteloudová, Crombez, Tøndel, Buchelová, Fitzgerald. Jména začínajících režisérů, která dnes zná málokdo, ale za pár let mohou být hvězdami světové kinematografie! European Film Promotion (EFP) ve spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary představí deset studentů a absolventů filmových škol z celé Evropy, kteří dokončují své první filmy a stojí na počátku slibně se rozvíjející kariéry.


Poprvé v historii bude součástí programu MFF Karlovy Vary sekce První podání, po sedmnácti letech navazující na úspěšnou sekci Variety Critics' Choice. Filmy, které byly nominovány členskými organizacemi EFP a prošly finálním výběrem festivalové komise, odborná i divácká veřejnost uvidí 6. a 7. července – za osobní účasti režisérů. Prvořadým kritériem byla umělecká a obsahová kvalita snímků.

Za Českou republiku je členem European Film Promotion České filmové centrum, které nominovalo film Furiant Ondřeje Hudečka. Projekt První podání na 50. MFF Karlovy Vary finančně podpořil program Kreativní Evropa – MEDIA, partnerem projektu je Sundance Channel a mediálním partnerem je magazín Variety. Umělecký ředitel MFF Karlovy Vary Karel Och k nové sekci uvedl: „Procházet práce jednotlivých uchazečů byla velice zajímavá zkušenost. Věřím, že se nám podařilo dát dohromady skupinu velmi talentovaných filmařů, které čeká úspěšná filmová kariéra.“

MFF Karlovy Vary patří mezi prestižní festivaly, které prozíravě věnují zvýšenou pozornost perspektivním talentům. Podobně orientované sekce mají například filmové festivaly v Cannes, v Benátkách nebo Berlinale. 50. MFF KV podpoří i další začínající filmaře. Nový Nadační fond karlovarského festivalu přispěje finanční částkou, respektive stipendiem, vybraným studentům katedry režie FAMU, kteří již mají schválený záměr absolventského filmu.

První podání uvede krátké filmy mladých režisérů, z nichž některé již byly zařazeny do programu významných festivalů. Sugestivní rodinné drama z Rakouska Všechno dobře dopadne (r. Patrick Vollrath) bylo ve světové premiéře promítnuto v Týdnu kritiky na festivalu v Cannes, řecká poetická esej Washingtonia (r. Konstanina Kotzamaniová) soutěžila na Berlinale a nejednoznačně tajemný švédský snímek Vše co sdílíme (r. Jerry Carlson) zaujal diváky na festivalu v Locarnu. Ondřej Hudeček nominovaný v roce 2011 na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film představí v premiéře svůj krátký film Furiant, nápaditý a mrazivě vtipný pohled na mládí klasika realistického dramatu Ladislava Stroupežnického.

Výběr filmů zaujme nejen nespornou kvalitou, ale také výjimečnou žánrovou pestrostí. Do minulosti se vrací snímek Hranice (r. Mátyás Szabó), vzdávající hold klasikům maďarské kinematografie, i belgický zástupce Místo věčného zatracení (r. Raphaël Crombez), pochmurná vize společnosti počátku 20. století, kde platí jediná zásada – přežít. Švýcarský film Nabídka (r. Moïra Pitteloudová) zprostředkovává pohled na dilema druhé generace přistěhovalců, kteří jsou již příliš vzdálení od kořenů vlastní rodiny, norský snímek Křehká srdce (r. Halfdan Ullman Tøndel) s vtipem rozebírá situaci mladého páru čelícího nečekané krizi, slovenská Zelená vlna (r. Martina Buchelová) s porozuměním a něhou komentuje nelehkou situaci osamělé matky pečující o syna i nemocného otce a irský snímek Skunky Dog (r. James Fitzgerald) vykresluje situaci věčného flákače bez budoucnosti.

European Film Promotion e.V., Hamburg, www.efp-online.com
2media.cz, Praha, www.2media.cz, www.facebook.com/2media.czSimona Andělová, Account manager, 2media.cz, 23. 6. 2015


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.06.2015 • Projekt KineDok se představí i na 50. ročníku MFF Karlovy Vary
24.06.2015 • Medzinárodná kampaň Telekomu dnes prichádza na Slovensko
23.06.2015 • Praha bude hostit největší setkání veřejnoprávních médií v Evropě
22.06.2015 • Česká televize bude soutěžit o Křišťálový globus - Vary si vybraly osmnáct koprodukčních filmů
19.06.2015 • RTVS posilňuje medzinárodnú spoluprácu s krajinami V4 [ 1 ]
19.06.2015 • Filmový festival se odehraje i v České televizi: oceňované snímky, filmové hvězdy a nový Vynález zkázy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist