Nový paket Nowa Cyfra+ smeruje k fiasku
Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 17.02.2002
Dnešné vydanie magazínu pre abonentov Cyfry+ s názvom Klub+, ktoré bolo odvysielané o 20:00 hod. na stanici Canal+, bolo špeciálne venované predstaveniu pripravovaného spoločného paketu Cyfra+/WizjaTV. Pozoruhodné je, že v novom pakete sa už nepočíta s takými populárnymi stanicami ako sú: Cartoon Network, E!, MCM, Muzzik či Viva a s tématickými kanálmi Discovery.

Abonenti sa podľa novej ponuky budú môcť rozhodnúť medzi 4 balíkmi:

1) BIAŁY - biely balík - 56 zlotých/mesačne

27 TV staníc: TVP 1, TVP 2, MINIMAX, HYPER, TVN, HALLMARK, TVN7, CLUB, TV POLONIA, AVANTE, TV PULS, REALITY TV, TVN24, CNN, PLANETE, MTV Polska, DISCOVERY CHANNEL, MULTIMUSIC, EUROSPORT, CANAL+SPORT, BBC World, FORMUŁA 1, TV 5, E-XTREME SPORT, CNBC, FASHION TV, ONYX

Rozhlasové stanice a interaktívny servis: Polskie Radio PR 1, Polskie Radio PR 2, Polskie Radio PR 3, Radio BIS, Serwis Wirtualna Polska, TOK FM, Radiostacja, Jazz Radio, RMF FM, Radio Zet, WAWA, Flash, Gry, Pogoda, Magazyn+


2) SREBRNY - strieborný balík - 86 zlotých/mesačne

ponuka ako v bielom balíku
+ filmový kanál Canal+ (3x) alebo HBO


3) ZŁOTY - zlatý balík - 93 zlotých/mesačne

ponuka ako v bielom balíku
+ Fox Kids, VH1, NATIONAL GEOGRAPHIC, ALE KINO!, EUROSPORT NEWS
+ filmový kanál Canal+ (3x) alebo HBO


4) PLATYNOWY - platinový balík - 119 zlotých/mesačne

ponuka ako v bielom balíku
+ Fox Kids, VH1, NATIONAL GEOGRAPHIC, ALE KINO!, EUROSPORT NEWS
+ filmový kanál Canal+ (3x)
+ filmový kanál HBO


Zloženie nového paketu vyvolalo na poľských boardoch (napr. tu) výrazné sklamanie z pohľadu terajších abonentov ako Cyfry+ tak aj WizjaTV. Obidve zoskupenia budú voči terajšiemu stavu ukrátené o niekoľko staníc.

O ktoré stanice prídu terajší abonenti?

Cyfra+
- V prvom rade sa zmena týka hudobných staníc. V novom pakete sa už nepočíta so stanicami Viva Polska, MCM a Muzzik. Tieto stanice sú nahradené stanicami MTV Polska a VH-1.
- Z dokumentárnych staníc sa diváci musia rozlúčiť s tématickými kanálmi Discovery (Sci-Trek, Travel&Adventure, Civilisation).
- Taktiež boli z paketu vylúčené stanice: Seasons, AB Moteur a Marcopolo.

Wizja TV
- Obľúbený detský kanál Cartoon Network sa už naďalej nebude tešiť priazni poľských detí. Jeho neprítomnosť majú kompenzovať Fox Kids a MiniMax.
- Ani stanice Animal Planet, TCM, E!, Romantica, Wizja Le Cinema, Polonia 1, Super 1, Travel Channel, Wizja Pogoda ako aj kanály MTV - MTV Europe, MTV2, MTV Hits, MTV Base a VH-1 Classics už nebudú spríjemňovať výber spomedzi tv kanálov.
- Porno kanál Private Gold sa rovnako neprebojoval do novej ponuky a nie je ani známe ktorou stanicou bude zastúpený erotický žáner.


A ktoré stanice získajú jednotlivý abonenti?

Cyfra+
+ HBO, Hallmark, NGC, Fox Kids, Club, Avante, Extreme Sports, Reality TV, MTV Polska, VH1.

Wizja TV
+ 3xCanal+, TVP1 a TVP2 (už oficiálne), Minimax, Hyper, TV Polonia, Planete, BBC World, Ale Kino.


Ponuka staníc ani zďaleka nespĺňa očakávania terajších abonentov a tak sa ”revolúčne” zlúčenie dvoch najväčších poľských paketov chystá chytiť veľké fiasko.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/220/novy-paket-nowa-cyfra-smeruje-k-fiasku/